Zavrieť

Porady

nárok na DPH z Čiech pre neplatiteľa

Dobrý deň, vie mi prosím poradiť niekto, či má s.r.o. nárok na vrátenie DPH na tovar, ktorý nakúpila v Čechách. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Ak nakupovala s.r.o. v CR od platcu DPH, tak mala nakupovať bez DPH. Ak nakupovala s.r.o. s DPH, tak nárok na odpočet nemá v SR.
    Naposledy upravil ekopo : 18.09.08 at 08:04

    Karlítko je offline (nepripojený) Karlítko

    Karlítko
    s.r.o. je neplatcom, takže museli nakupovať s DPH, konateľ tvrdí, že si môžu nárokovať DPH, mne sa to ale nejak nezdá

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Karlítko Pozri príspevok
    s.r.o. je neplatcom, takže museli nakupovať s DPH, konateľ tvrdí, že si môžu nárokovať DPH, mne sa to ale nejak nezdá
    Nech svoje tvrdenie podloží zákonom.

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    Karlítko, pýtala si sa už včera tu: http://www.porada.sk/62216-ziadost-o...tml#post821293. Keby si sa pozrela na tej istej strane o tri príspevky vyššie, je tam jasne napísané, že nárok na vrátenie dph z ČR má len platiteľ DPH registrovaný v inom členskom štáte EU:

    Nárok na vrácení daně dle § 82 zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, zaplacené v ceně nakoupeného zboží nebo poskytnuté služby v tuzemsku nebo při dovozu zboží může uplatnit osoba registrovaná k dani v jiném členském státě, která nemá sídlo, místo podnikání nebo provozovnu v tuzemsku a neuskutečňuje v tuzemsku v kalendářním roce, ve kterém o vrácení daně žádá, ekonomickou činnost

    Karlítko je offline (nepripojený) Karlítko

    Karlítko
    No ja som to čítala a asi sa odstrelím, nejak som to prehliadla, musím asi zájsť k očnému... Ďakujem za radu. Potrebovala by som ešte objasniť, to že ak sa nadobudne tovar nad 420 000,- tak je povinnosť zaregistrovať sa, ako platca DPH?

    mojto je offline (nepripojený) mojto

    mojto
    Treba sa registrovať už pred, t.j. nákup, ktorý by prevýšil 420T už uskutočníte ako platitelia.

    Karlítko je offline (nepripojený) Karlítko

    Karlítko
    Takže to znamená, že tovar nakúpený pred registráciou aj s DPH, tým pádom je DPH pasé /DPH bude považovaná za náklad na nákup tovaru/ a po registrácii sa bude nakupovať na IČZ, takže bez DPH a bude sa to samozdaňovať?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Karlítko Pozri príspevok
    Takže to znamená, že tovar nakúpený pred registráciou aj s DPH, tým pádom je DPH pasé /DPH bude považovaná za náklad na nákup tovaru/ a po registrácii sa bude nakupovať na IČZ, takže bez DPH a bude sa to samozdaňovať?
    IČZ - je niečo, čo súvisí so Sociálnou poisťovňou. S platiteľom DPH súvisí IČ DPH.

    PS: Bude sa to "samozdaňovať".

    nárok na DPH z Čiech pre neplatiteľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.