Zavrieť

Porady

majetok a lízing

Prosím,
potrbujem poradu k téme majetok kúpený a následne odpredaný na lízing. Snažila som sa niečo nájsť, ale zatial mi stále nie je jasné ako mám postupovať, nakoľko som sa s týmto účtovaním ešte nestretla. Naša firma nakúpila stroje v 12/07. Ja som ich zaradila do majetku 1/08. Ale následne som zistila, že stroje boli v 3/08 predané lízingovej spoločnosti na základe zmluvy o finančnom lízingu. A teraz neviem ani ako vlastne mám postupovať. S akým dátumom mám stroje zaradiť? A ako odpisovať?
Bolo by som šťastná keby sa niekto podujal a objasnil mi túto problematiku. Ďíky.
Naposledy upravil simonka1 : 19.09.08 at 07:05
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    simonka1 Pozri príspevok
    Prosím,
    potrbujem poradu k téme majetok kúpený a následne odpredaný na lízing. Snažila som sa niečo nájsť, ale zatial mi stále nie je jasné ako mám postupovať, nakoľko som sa s týmto účtovaním ešte nestretla. Naša firma nakúpila stroje v 12/07. Ja som ich zaradila do majetku 1/08. Ale následne som zistila, že stroje boli v 3/08 predané lízingovej spoločnosti na základe zmluvy o finančnom lízingu. A teraz neviem ani ako vlastne mám postupovať. S akým dátumom mám stroje zaradiť? A ako odpisovať?
    Bolo by som šťastná keby sa niekto podujal a objasnil mi túto problematiku. Ďíky.

    Predali ste svoje stroje leasingovke a vzali ste ich naspäť na leasing ? Tak tomu treba rozumieť ?

    simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

    PU simonka1
    Neviem benka či som sa správne vyjadrila, ale tie stroje sme my kúpili, ale nezaplatili. Potom sme ich akoby predali lízingovke na základe zmluvy a teraz ich po splátkach uhrádzame.

    simonka1 je offline (nepripojený) simonka1

    PU simonka1
    Vďaka, ale nie som si istá, či ide o spätný lízing. Tie stroje boli kúpené, ale neboli zaredené do majetku, ani odpisované. Mňa skôr teraz zaujíma, od akého dátumu ich mám zaradiť do majetku a ako odpisovať. Či podla postupov, ak ide o stroje tak 6 rokov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.