Zavrieť

Porady

Dovoz zo švajčiarska

Dobry večer, viem že sa tu rozoberali témy dovozu ale aj tak prosím o radu. Mohol by mi niekto "polopate" vysvetliť ako zaúčtovať faktúru za tovar zo Švajčiarska dovezený na Slovensko + JCD. Taktiež by som potrebovala vedieť ako sa zaúčtuje faktúra z Čiech za službu, ktorá bola fakturovaná s Českou DPH. Dodávateľ z Čiech nie je registrovaný na Slovensku. Slovenský odberateľ taktiež nie je registrovaný v Čechách. DPH bola naúčtovaná správne /služba bola poskytnutá v CZ/.
Som nováčik a potrebujem to súrne vedieť, ale neviem ako ďalej. Úplne som sa v zákone o DPH stratila.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    fa zo švajčiarska za tovar 504/321 ak učtuješ spôsobom B
    uhrada fa 321/221 resp.211
    JCD predpis DPH 343/379
    JCD predpis clo 501/379 /clo zahŕňaš do ceny tovaru/
    JCD uhrada 379/221, resp. 211
    pri spôsobe A učtovania zásob bude
    131/321 fa zo švajčiarska
    131/379 clo z JCD
    343/379 DPH z JCD
    132/131 príjem na sklad / fa + clo/
    Monika Kováčová
    optimistka Pozri príspevok
    fa zo švajčiarska za tovar 504/321 ak učtuješ spôsobom B
    uhrada fa 321/221 resp.211
    JCD predpis DPH 343/379
    JCD predpis clo 501/379 /clo zahŕňaš do ceny tovaru/
    JCD uhrada 379/221, resp. 211
    pri spôsobe A učtovania zásob bude
    131/321 fa zo švajčiarska
    131/379 clo z JCD
    343/379 DPH z JCD
    132/131 príjem na sklad / fa + clo/

    oprava: 504/379

    Misa35 je offline (nepripojený) Misa35

    Misa35
    velmi pekne dakujem za odpoved. Este podotazka. Niekde som tu na strankach citala ze v nejakych pripadoch sa v pripade Svajciarska robi samozdanenie. Je to tak? A tie Cechy mi viete poradit. Dakujem za trpezlivost...

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Misa35 Pozri príspevok
    ......
    Taktiež by som potrebovala vedieť ako sa zaúčtuje faktúra z Čiech za službu, ktorá bola fakturovaná s Českou DPH. Dodávateľ z Čiech nie je registrovaný na Slovensku. Slovenský odberateľ taktiež nie je registrovaný v Čechách. DPH bola naúčtovaná správne /služba bola poskytnutá v CZ/.
    Som nováčik a potrebujem to súrne vedieť, ale neviem ako ďalej. Úplne som sa v zákone o DPH stratila.
    Ďakujem
    Najprv napíšte o akú službu sa jedná. Miesto dodania služby nemusí byť ČR, aj keď služba bola poskytnutá na ich území.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Misa35 Pozri príspevok
    ubytovanie v hoteli
    Prijatá služba - predpokladám, že fa je vystavená na firmu, nie na meno účastníka prac. cesty.
    518 AE / 321 AE

    Vplyv na DPH - žiadny.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Misa35 Pozri príspevok
    Dobry večer, viem že sa tu rozoberali témy dovozu ale aj tak prosím o radu. Mohol by mi niekto "polopate" vysvetliť ako zaúčtovať faktúru za tovar zo Švajčiarska dovezený na Slovensko + JCD. Taktiež by som potrebovala vedieť ako sa zaúčtuje faktúra z Čiech za službu, ktorá bola fakturovaná s Českou DPH. Dodávateľ z Čiech nie je registrovaný na Slovensku. Slovenský odberateľ taktiež nie je registrovaný v Čechách. DPH bola naúčtovaná správne /služba bola poskytnutá v CZ/.
    Som nováčik a potrebujem to súrne vedieť, ale neviem ako ďalej. Úplne som sa v zákone o DPH stratila.
    Ďakujem
    Misa35 Pozri príspevok
    A ako je to so samozdanenim a Svajciarskom by mi niekto vedel povedat. Dakujem
    Pri dovoze tovaru zo Švajčiarska samozdanenie nerobíte, DPH Vám vypočíta colnica - viď JCD.

    Avšak pri niektorých službách dodaných švajč. firmou - ak miesto dodania služby bude SR ( viď § 15 a 69 zák. o DPH ) samozdanenie budete povinní urobiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.