Zavrieť

Porady

podlahové kúrenie v spálni

Ahojte,

počuli sme, že podlahové kúrenie v spálni nie je zdravé. Vedel by niekto poradiť?
Vďaka
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Kjara L Pozri príspevok
Ahojte,

počuli sme, že podlahové kúrenie v spálni nie je zdravé. Vedel by niekto poradiť?
Vďaka
Aké argumenty uviedli? Spím v spálni s podľahovkou a zatiaľ nemám žiadne negatívne skúsenosti.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

Kjara L Pozri príspevok
Ahojte,

počuli sme, že podlahové kúrenie v spálni nie je zdravé. Vedel by niekto poradiť?
Vďaka
Pocul som ze platove okna su zle lebo kvoli nim plesniveju steny, pocul som ze su zle eurookna lebo sa rosia, pocul som ze stena dycha ( niekto z toho uz len vzdycha ), pocul som ze 5 cm izolacie na fasadu staci , pocul som ..........
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Kjara L Pozri príspevok
Ahojte,

počuli sme, že podlahové kúrenie v spálni nie je zdravé. Vedel by niekto poradiť?
Vďaka
aj my máme....tiež som nič nezbadala, ale možno je to zato, že spíme na posteli ale vážne, aj ja som "počula", že podlahovka vysušuje mazivo v kĺboch a viac víri prach...prachu teda mám, ale to som mala aj predtýma tie kĺby neviem, ale...moja mama je srdciarka a v zime na podlahovke len obutá musí byť, ináč jej od tepla nie je dobre...a toto je zatiaľ jediná negatívna skúsenosť čo mám
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

ja nie som zastancom podlahove vykurovania v celom byte.... ale nemyslim si ze by bolo nezdrave, nie je to podla mna optimalne riesenie, ale zase ak ho niekto chce mat tak moze len nezdrave nie je.
0 0
sneky sneky

sneky je offline (nepripojený) sneky

Kjara L Pozri príspevok
Ahojte,

počuli sme, že podlahové kúrenie v spálni nie je zdravé. Vedel by niekto poradiť?
Vďaka
Ahoj. Ja to zhrniem len par vetami. Ak chceš podlahové do spálne ako hlavný zdroj tepla, je to blbosť. Prečo? Večšiu časť spálne aj tak pokryje postel, koberec, skriňa , komoda alebo tak. Ak ho chceš ako doplnkové kúrenie. Načo! v izbách kde sa má spať ma byť optimálne 18 stupňov celzia. To bez problémov dosiahneš hlavným kúrením+ bežné vetranie. Pre spálňu je mať veľký nadšdandard podlahové...skôr by som by som si ho dal na tvojom mieste do miestností kde sa pohybuješ. A k tomu či je nejakým spôsobom škodlivé.Jedine v tom že ti viac víri prach pretože teplo sála od zeme a cirkuluje dookola miestnosti.
0 0
EvaB EvaB

EvaB je offline (nepripojený) EvaB

Podlahovka v spálni by nemala byť problém.
Tí, čo bývajú v nových, dobre zateplených domoch majú spálne zvyčajne v podkroví, kde sa cez deň nezdržujú a je zbytočné tam kúriť. Pred spaním je ale dobre mierne prekúriť a na noc kúrenie vypnúť. Pobyt v tejto izbe je dostatočný na udržanie vhodnej teploty do rána. A na to prekúrenie je lepší radiátor, zapneš-kúri, vypneš-nekúri. Podlahovke trvá nábeh nejakú tú hodinku a keď vypneš, zotrvačnosťou ide ďalej nejakú dobu, aj keď to už nepotrebuješ. I keď je verzia kúrenia dole podlahovka-hore radiátor investične drahšia, u dvojpodlažných domov to vidím častejšie.
To ale hovorím o tých, čo zo zdravotných dôvodov preferujú trošku chladnejšie, neprekurované spálne.
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

sneky Pozri príspevok
Ahoj. Ja to zhrniem len par vetami. Ak chceš podlahové do spálne ako hlavný zdroj tepla, je to blbosť. Prečo? Večšiu časť spálne aj tak pokryje postel, koberec, skriňa , komoda alebo tak.
blbost cislo 1.

- ako vies ze vacsina podlahy bude prekryta ?
- ako vies ze nebudu mat postel na nohach ....
- kazdopadne - co sa stane s teplom pod zakrytou plochou ? - nic - neodovzda sa a putuje dalej a odovzda sa tam kde nieje zakryta (to jest kde sa ochladzuje)
- pri spravnom navrhu absolutne ziaden problem.
Ako som uz pisal v inom threade - ide len o teplo dodane a teplo "ujdute" cize strata miestnosti - takze je uplne jedno ci to vykuri radiatormy alebo podlahovkou (len ta je komfortnejsia).

sneky Pozri príspevok

Pre spálňu je mať veľký nadšdandard podlahové...skôr by som by som si ho dal na tvojom mieste do miestností kde sa pohybuješ. A k tomu či je nejakým spôsobom škodlivé.
Aky nadstandart ? v com ? drahsie to nieje oproti radiatorom + rozvody - a navyse pokial bude mat komplet podlahove tak nemusi mat zmiesavace ......

sneky Pozri príspevok

Jedine v tom že ti viac víri prach pretože teplo sála od zeme a cirkuluje dookola miestnosti.
blbost cislo 2.

Pri radiatore sa prach neviri ?
Ako to ? ved teplotu ma daleko vasiu - tym padom aj rychlost cirkulacie vzduchu v miestnosti ?
Ci pri radiatoroch vzduch necirkuluje ? - ako sa potom ohrieva vzduch na opacnom konci izby ?
1 0
sneky sneky

sneky je offline (nepripojený) sneky

[quote=jojkoz;825883]blbost cislo 1.

- ako vies ze vacsina podlahy bude prekryta ?

V spalni to vacsinou tak byva ( spalna o rozmere 30 stocou??...je to len dedukcia ked kocka nepise nic konkretne..vychadzam z toho co slovek zazil, a videl a nie dalsie sparanie sa v dedukcii)

- ako vies ze nebudu mat postel na nohach .... ( neviem ak ano tak nic !)

- kazdopadne - co sa stane s teplom pod zakrytou plochou ? - nic -
neodovzda sa a putuje dalej a odovzda sa tam kde nieje zakryta (to jest kde sa ochladzuje) - ( A to si kde pocul takuto haluz ) ani elektricke ani vodne takto nefunguje)


- pri spravnom navrhu absolutne ziaden problem. - ( ano s tymto suhlasim , mas pravdu - ja to mam tak v obavacke...ale vies na co som dosiel casom ? ze kede chces nieco zmenit alebo posunut..vzniknu ti hluche nevykurovane miesta !!!!)


Ako som uz pisal v inom threade - ide len o teplo dodane a teplo "ujdute" cize strata miestnosti - takze je uplne jedno ci to vykuri radiatormy alebo podlahovkou (len ta je komfortnejsia). - (a v com je to komfortnejsie pokial nemas nejaky inteligentny merac resp. riadiacu jednotku )

Aky nadstandart ? v com ? drahsie to nieje oproti radiatorom + rozvody - a navyse pokial bude mat komplet podlahove tak nemusi mat zmiesavace ...... ( nie je to drahsie !!! ... polemika ale so skusenosti cloveka co ma aj aj a mam vlastne indiv. kurenie v byte je to drahsie ) a ( mi sa tu nebavime komplet kureni v baraku ale v spalni )


blbost cislo 2.

Pri radiatore sa prach neviri ? - (menej - reaguj na realne studie..viri sa inak a menej )

Ako to ? ved teplotu ma daleko vasiu - tym padom aj rychlost cirkulacie vzduchu v miestnosti ? -()
0 1
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
sneky netušíš o čom píšeš, hlavne že píšeš. Keď už o tom nič nevieš aspoň nemýľ iných.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

suhlasim so sneky, hlavne v tom ze prisposobovat koberce, nabytok a postel podlahovemu kureniu je hlupost.
je jednoduchsie tam nedat podlahove kurenie, a zariadit si spalnu tak ako chcem teraz a aj o 50 rokov. a nepotrebovat k presunutiu postele studovat projekt domu, ze kam ju mozem posunut.
0 0
sneky sneky

sneky je offline (nepripojený) sneky

kargo Pozri príspevok
sneky netušíš o čom píšeš, hlavne že píšeš. Keď už o tom nič nevieš aspoň nemýľ iných.

netušim??? si vážne myslíš že som z tých čo si kupili byt už s podlahovým...som tolko o tm načítal že až a myslím že som mal mietami aj viac info ako človek čo mi to robil,resp. predával. ( DEVI )
0 0
sneky sneky

sneky je offline (nepripojený) sneky

kargo Pozri príspevok
sneky netušíš o čom píšeš, hlavne že píšeš. Keď už o tom nič nevieš aspoň nemýľ iných.

a ešte niečo..keď nemám pravdu...v čom nemám pravdu...ty zas mýliš iných tým že nepíšeš.
0 0
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
Súhlasím, že je hlúposť dať si do spálne podlahové kúrenie ak si mienim dať na celú podlahu hustý príbytok pre roztoče a prach a ak si mienim zriadiť okolo stien a pod posteľou skladište .
0 0
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
sneky Pozri príspevok
a ešte niečo..keď nemám pravdu...v čom nemám pravdu...ty zas mýliš iných tým že nepíšeš.
ale píšem- naposledy 18.7.08 na "stavbe"
0 0
sneky sneky

sneky je offline (nepripojený) sneky

kargo Pozri príspevok
Súhlasím, že je hlúposť dať si do spálne podlahové kúrenie ak si mienim dať na celú podlahu hustý príbytok pre roztoče a prach a ak si mienim zriadiť okolo stien a pod posteľou skladište .

no vsak ale o tom clovek pise...to nejde o to ze sa tomu clovek nerozumie ide o to ze z kratkoho message vyrozumies : podlahovka= zdravotny problem= spalna .. a nie ine technicke zalezitosti o ktorych sa tu clovek moze byvit do alelluja lebo "kazdy" sme "odbornik z fachu".
0 0
kargo kargo

kargo je offline (nepripojený) kargo

technický typ
Nájdi si tému Aké máte skúsenosti s podlahovým kúrením. Naposledy bola zobrazená na Stavbe 31.7.08
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

sneky Pozri príspevok
e ide o to ze z kratkoho message vyrozumies : podlahovka= zdravotny problem= spalna ..

No a zrovna to je blbost najvacsia - je to kurenie ako kazde ine .
Zdravotny problem - ukazala ktora oficialna studia ?

A podla teba ako funguje podlahovka ked mas na urcitych miestach nabytok ?
Kam ide to teplo ?
Je to len fyzika - pokial by bol nad nou extremny tepelny odpor tak sa podlaha zohreje MAX na teplotu vody ( to jest 30-40 st. ) potom uz len ide dalej a tam kde je chladnejsie tak teplo odozdava.

To teplo sa NESTRACA ! (samozrejme pri dobre spravenej podlahovke to jest aj izolacie pod nou ... )

A mimo ine - koberec taktiez nieje az taky velky problem pre dobre urobenu podlahovku
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

sneky Pozri príspevok
v izbách kde sa má spať ma byť optimálne 18 stupňov celzia.
Fuha, povedal kto? Ja ked nemam 22, uz zacinam citit ze na mna nieco lezie. Ale ked niekto povie, ze 18 ma byt, asi si musim dat 18 a to ze na druhy den budem chory, to nieje podstatne, podstatne je to, ze niekto povedal, ze spat sa ma pri 18.

V spalni ma byt tolko stupnov, aby sa clovek citil dobre, ja potrebujem 22-23, niekto nech si da aj 15, ale hovorit co je optimalne, ked kazdy mame ine preferencie...
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Podlahove kurenie treba vediet robit, ked sa dobre urobi, podlaha je iba prijemne tepla, nohy su v mensom teple ako v ponozkach. Odporucam ludom, ktori nechcu mat problem so zdravim, chodit stale na boso, aj v praci, predsa by ste si nedali nohy do ponoziek a topanok, kde budu v teplote 30-35st., to je predsa o 5-10st. viac ako ma podlahove kurenie. To je cista samovrazda!
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Kjara L Pozri príspevok
Ahojte,

počuli sme, že podlahové kúrenie v spálni nie je zdravé. Vedel by niekto poradiť?
Vďaka
Skutočne to nie je zdravé, pojednáva o tom stavebná biológia, kde sa hovorí, že pre človeka nie je vhodné zdržiavať sa na vode - ak ide o kúrenie s rúrkami s vodou a tak isto ani na elektrických kábloch - to je zas druhý typ takéhoto kúrenia. Vytvára to patogénne zóny. Skús pozrieť aj inde na nete, určite čosi nájdeš. U nás je táto oblasť ešte v plienkach, ale napr. v Rakúsku alebo Nemecku to architekti zohľadňujú.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať