Zavrieť

Porady

daň z MV 2008

ahojte, viem, že je tu toho popísaného na túto tému už veľa, ale som z toho úplný jeleň a tak by som potrebovala iba krátke zhrnutie:
1, firma, ktorá kúpi auto v roku 2008 ho na daňovom úrade prihlási až v 1/2009 a v tom mesiaci uhradí aj daň?
2, SZČO, ktorá používa súkromný automobil (tzn. ako vlastník je zapísaná FO) musí auto, ktoré začala používať na podnikanie v roku 2008 nahlásiť daňovému úradu do 30-tich dní a daň uhradí až v 1/2009?
Ak sa mýlim, prosím, opravte ma. ĎAKUJEM
Usporiadat
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

mocekz Pozri príspevok
ahojte, viem, že je tu toho popísaného na túto tému už veľa, ale som z toho úplný jeleň a tak by som potrebovala iba krátke zhrnutie:
1, firma, ktorá kúpi auto v roku 2008 ho na daňovom úrade prihlási až v 1/2009 a v tom mesiaci uhradí aj daň?
2, SZČO, ktorá používa súkromný automobil (tzn. ako vlastník je zapísaná FO) musí auto, ktoré začala používať na podnikanie v roku 2008 nahlásiť daňovému úradu do 30-tich dní a daň uhradí až v 1/2009?
Ak sa mýlim, prosím, opravte ma. ĎAKUJEM
A v čom vidíte rozdiel v bode 1 oproti bodu 2?
0 0
mocekz mocekz

mocekz je offline (nepripojený) mocekz

asi som poriadne popletená, že? Ale nikto múdry ešte z neba nespadol ... Takže v oboch prípadoch podávam daňové priznanie aj platím daň až v 1/2009?
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

mocekz Pozri príspevok
asi som poriadne popletená, že? Ale nikto múdry ešte z neba nespadol ... Takže v oboch prípadoch podávam daňové priznanie aj platím daň až v 1/2009?
Nie bod 2 je správne.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
mocekz Pozri príspevok
asi som poriadne popletená, že? Ale nikto múdry ešte z neba nespadol ... Takže v oboch prípadoch podávam daňové priznanie aj platím daň až v 1/2009?
V obidvoch prípadoch je dôležitý dátum "prvého použitia na podnikateľské účely". Inak princíp ten istý.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

mocekz Pozri príspevok
asi som poriadne popletená, že? Ale nikto múdry ešte z neba nespadol ... Takže v oboch prípadoch podávam daňové priznanie aj platím daň až v 1/2009?
Áno, ale oznamovaciu povinnosť si musíte splniť do 30 dní. Za nesplnenie povinnosti je pokuta.
0 0
mocekz mocekz

mocekz je offline (nepripojený) mocekz

Napíšte mi to, prosím, po lopate, lebo som tou lopatou asi udretá Takže s.r.o. začne používať auto v 05/2008, do 30-tich dní ho prihlási a v 01/2009 zaplatí daň?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
mocekz Pozri príspevok
Napíšte mi to, prosím, po lopate, lebo som tou lopatou asi udretá Takže s.r.o. začne používať auto v 05/2008, do 30-tich dní ho prihlási a v 01/2009 zaplatí daň?
Presne tak.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

mocekz Pozri príspevok
Napíšte mi to, prosím, po lopate, lebo som tou lopatou asi udretá Takže s.r.o. začne používať auto v 05/2008, do 30-tich dní ho prihlási a v 01/2009 zaplatí daň?
Áno, ale auto sa neprihlasuje formou daňového priznania, ale oznámením, ktoré Vám dajú na príslušnom daňovom úrade alebo ho napíšete formou listu.
Daňové priznanie sa podáva do 31.1.2009 a aj daň sa uhradí do 31.1.2009.
Zrejme máte chaos v tom, že ste nepostrehli zmenu platnú od 1.1.2008 v dani z motorových vozidiel a to v tom, že bolo zrušené podávanie daňového priznania v priebehu roka.
0 0
mocekz mocekz

mocekz je offline (nepripojený) mocekz

To som tomu zasa dala To oznámenie má nejakú ustálenú formu resp. tlačivo? Dá sa niekde stiahnuť? Ďakujem.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

mocekz Pozri príspevok
To som tomu zasa dala To oznámenie má nejakú ustálenú formu resp. tlačivo? Dá sa niekde stiahnuť? Ďakujem.
Prikladám:
0 0
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

Chcem sa opýtať na názor kolegov z porady, či je potrebné robiť oznamovaciu povinnosť vo vzťahu k správcovi dane aj pri vozidlách, na ktoré sa vzťahuje oslobodenie od dane. Napríklad: 20.9.2008 kúpim LKT, ktorý sa využíva pri ťažbe dreva v lesnej výrobe a vzťahuje sa naň oslobodenie od dane z motorových vozidiel podľa § 86 ods.2 písm. c) zákona o miestnych daniach.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Len tak prikadám link, nech to máme v jednej téme.

http://www.zbierka.sk/clanok/69/rss/default.aspx
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
podľa mňa oznamovacia povinnosť a 30 dňová lehota sa vzťahuje aj na vozidlá ktoré sú od dane z MV oslobodené či už z titulu zákona alebo VZN samosprávneho kraja, je v DP na to aj kolonka.
Oznamovaciu povinnosť nemáš len v prípade že vozidlo nie je predmetom dane
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Pridávam tiež jeden link

v jednom archíve: tlačivo DPDMV-2008, Poučenie, Potvrdenie

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...dan_mv2008.zip
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
To sa nám bude v 2009 zdaňovať jedna radosť
0 0
Aťka Aťka

Aťka je offline (nepripojený) Aťka

chcem sa opytat, konatel v sro bude pozivat svoje sukromne auto, ale auto uz je prihlasene na zivnost, lebo ho vyuziva scasti aj tam treba ho prihlasit este raz na DU alebo len podla dni zaplatit cestnu dan v roku 2009. alebo v sročke cestnu dan neplati vobec. dakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Aťka Pozri príspevok
chcem sa opytat, konatel v sro bude pozivat svoje sukromne auto, ale auto uz je prihlasene na zivnost, lebo ho vyuziva scasti aj tam treba ho prihlasit este raz na DU alebo len podla dni zaplatit cestnu dan v roku 2009. alebo v sročke cestnu dan neplati vobec. dakujem
Netreba prihlásiť.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Aťka Pozri príspevok
alebo len podla dni zaplatit cestnu dan v roku 2009

Cestná daň sa platila naposledy za kal. rok 2004.
0 0
Aťka Aťka

Aťka je offline (nepripojený) Aťka

Paula Pozri príspevok
Cestná daň sa platila naposledy za kal. rok 2004.
nie je to jedno, ja to stale volam cestna dan, ja viem ze je to dan z MV paula
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Aťka Pozri príspevok
nie je to jedno, ja to stale volam cestna dan, ja viem ze je to dan z MV paula

sú medzi nami aj nováčikovia v účtovníctve , ktorí hľadajú správne informácie, tak ich nezavádzajme nesprávnymi pojmami. Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie