Zavrieť

Porady

Odložené daňové typu A zahraničný príjem

dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Prosím Vás, omlúvam sa vopred, ak zakladám nejakú tému opať, nikdy som to nerobila, a bojím sa až neurobím niečo zle.

mám FO, ktorá od 5.1: do 31.12.2007 bol au pair v írsku, plus potvrdenie z úradu práce, že bola k tomuto dátumu vyradené z úradu práce. A ešte potvrdenie o poistnom?

Lenže nemala za to príjem.

Ako mám urobiť daŇové priznanie?
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

dara Pozri príspevok
Prosím Vás, omlúvam sa vopred, ak zakladám nejakú tému opať, nikdy som to nerobila, a bojím sa až neurobím niečo zle.

mám FO, ktorá od 5.1: do 31.12.2007 bol au pair v írsku, plus potvrdenie z úradu práce, že bola k tomuto dátumu vyradené z úradu práce. A ešte potvrdenie o poistnom?

Lenže nemala za to príjem.

Ako mám urobiť daŇové priznanie?
Nesedia mi dátumy.
1./ Do 31.12. 2007 bola au-pair v IR resp. v Severnom Írsku?
2./ Súčasne bola vedená v evidencii na ÚPSVaR do 31.12.2007?
3./ Aké potvrdenie o poistnom?
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Marína Pozri príspevok
Nesedia mi dátumy.
1./ Do 31.12. 2007 bola au-pair v IR resp. v Severnom Írsku?
2./ Súčasne bola vedená v evidencii na ÚPSVaR do 31.12.2007?
3./ Aké potvrdenie o poistnom?
No takže to upresňujem

z úradu práce bola dotyčná vyradená dátumom 04.01. a od 05.01. pracovala ako au pair v Severnom Írsku, nepoberala za toto príjem iba vreckové. k DP mi doložili aj potvrdenie k životnej poistke, ako teda v tomto prípade urobiť DP?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Zatiaľ som sa s tým nestretla, aby niekto poberal príjem ako vreckové. Bola to vôbec "oficiálna" práca? Na "vreckové" má potvrdenie o príjme? Bolo zdaňované? Boli z neho uplatnené odvody? Bez potvrdenia o príjme(P 60) alebo výp. pások nevieš podať DP.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Pamätám si také dva prípady, hoci je to už viac ako 8 rokov nazad. Mladí chodili (a nielen dievčatá) opatrovať cez agentúru deťúrence do zahraničia. Rodiny, u ktorých boli, im platili školné (3 x do týždňa navštevovali jazykový kurz) a aj zdravotné poistenie. Príjem mali skutočne iba vreckové...ale to si už nepamätám, či bolo oficiálne vyplácané.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

no je to tak ako píše paula, ono to nebola ako oficiálna práca, kedysi som mala tiež prípad, že bola zamestaná ako au pair, ale poberala iba vreckové nie mzdu, v tomto príapde teda neviem čo mám do daŇového vypísať, asi nulu.

no a ten doklad o poistnom nie je za rok 2007 , ale 2006 čiže toto tam ani nebudem uvádzať.

potom mám ešte takýto prípad.

FO. od 1.1 do 30.4.2007 zamestnaný v SR, doklad mám potvrdenie o príjme, a doklad o oznámenie ročného zúčtovania zdravotného poistenia za rok 2006, kde dotyčnému vyšiel doplatok.

Od 5/2007 už pracoval nie nepretržite, ale príležitostne v UK, mám 4 výplatné pásky plus doklad P45.

Budem vypĺŇať daŇové priznanie typu A?
V DP uvediem príjmy a údaje o odvodoch plus čiastku z doplatku ZP za rok 2006 a priemerným ročným kurzom prepočítanú mzdu a odvody z UK? Ročný kurz 49,43?

Informácie o mzde a odvodoch v UK budú v DP iba informatívne?
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Marína Pozri príspevok
Zatiaľ som sa s tým nestretla, aby niekto poberal príjem ako vreckové. Bola to vôbec "oficiálna" práca? Na "vreckové" má potvrdenie o príjme? Bolo zdaňované? Boli z neho uplatnené odvody? Bez potvrdenia o príjme(P 60) alebo výp. pások nevieš podať DP.

bola to práca au pair kde nepoberala mzdu iba vreckové. DP podať nulové?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

dara Pozri príspevok
no je to tak ako píše paula, ono to nebola ako oficiálna práca, kedysi som mala tiež prípad, že bola zamestaná ako au pair, ale poberala iba vreckové nie mzdu, v tomto príapde teda neviem čo mám do daŇového vypísať, asi nulu.

no a ten doklad o poistnom nie je za rok 2007 , ale 2006 čiže toto tam ani nebudem uvádzať.

potom mám ešte takýto prípad.

FO. od 1.1 do 30.4.2007 zamestnaný v SR, doklad mám potvrdenie o príjme, a doklad o oznámenie ročného zúčtovania zdravotného poistenia za rok 2006, kde dotyčnému vyšiel doplatok.

Od 5/2007 už pracoval nie nepretržite, ale príležitostne v UK, mám 4 výplatné pásky plus doklad P45.

Budem vypĺŇať daŇové priznanie typu A? Áno.
V DP uvediem príjmy a údaje o odvodoch plus čiastku z doplatku ZP za rok 2006 a priemerným ročným kurzom prepočítanú mzdu a odvody z UK? Ročný kurz 49,43?
Máš tieto možnosti použitia kurzu
1) ročný(49,427)
2) priemerný mesačný, v ktorom bol poskytnutý príjem
3) kurz platný v deň, v ktorom bol prijatý príjem alebo pripísaný bankou

4) priemer priemerných mesačných kurzov za kalendárne mesiaca, v ktorých poberal príjem
V podstate nezáleží, ktorý kurz použiješ, príjmy z UK sú zo zdanenia vyňaté
Informácie o mzde a odvodoch v UK budú v DP iba informatívne?
Budú zo zdanenia vyňaté.
dara Pozri príspevok
bola to práca au pair kde nepoberala mzdu iba vreckové. DP podať nulové?
Ak žiaden príjem, žiadne DP.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

a čo sa týka ostatného je môj postup správny?

prosím ešte, k tej au pair, ako bude daŇové priznanie, nulové?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

dara, v predchádzajúcom príspevku som napísala, že ak nebol žiaden zdaniteľný príjem, daňové priznanie sa nepodáva.

Dodatok: U druhej FO do príjmov z UK zahrnieš len príjmy týkajúce sa r.2007. V UK je iné daň. obdobie ako v SR. Trvá od 5.4. do 4.4. Nasčítaj z výpl. pások. Kópie budú súčasťou DP. Ak v UK pracoval aj v období od 1.1.2008, dosiahnuté príjmy sa zahrnú do DP za r.2008.
Naposledy upravil Marína : 28.09.08 at 12:12
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Ahoj marína, ďakujem TI veľmi pekne za rady, idem na to, prepáč, nevšimla som si ten príspevok, takže sa omlúvam. Blbne mi celý deň internet, ešte sa ozvem ako to šlo.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Prosím ešte o radu, mám aj doklad P45 neviem čo to je, podľa toho čo som chabo preložila, ide o potvrdenie o strhnutí poistného a dane? stretli ste sa s tým niekto?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

P45 je potvrdenie o príjme, na ktorom je uvedená aj zrazená daň. Je to potvrdenie od jedného zamestnávateľa. Má 3 strany. Jednu si ponecháva zamestnanec a 2 odovzdáva ďalšiemu zamestnávateľovi. Zamestnávateľ, pre ktorého FO pracuje na konci zdaňovacieho obdobia, vystavuje P60. Na ňom by mal byť súhrn všetkých P45 za zdaňovacie obdobie.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

a potrebujem toto tlačivo aj k DP mám ho dať ako prílohu? je to tlačivo veľmi nečitaľné, je problém aj rozoznať čo je v ňom uvedené, alebo postačí len výplatné pásky?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Stačia kópie výpl. pások.
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Prosímm o radu. Príjem ako zamestnanec v Luxembursku, mám potvrdenie o prijme, kde je napisane aj diety aj odvody..viem že pre ten štát platí metóda vyňatia no neviem do ktorého riadku v tlačive daňového priznania to dať. Určite 32,33,34,36,37,43,44 ale ďalej neviem ktoré mám použíť. jedná sa o odložené DP. Ďakujem
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

marcik Pozri príspevok
Prosímm o radu. Príjem ako zamestnanec v Luxembursku, mám potvrdenie o prijme, kde je napisane aj diety aj odvody..viem že pre ten štát platí metóda vyňatia no neviem do ktorého riadku v tlačive daňového priznania to dať. Určite 32,33,34,36,37,43,44 ale ďalej neviem ktoré mám použíť. jedná sa o odložené DP. Ďakujem
Riadok
45(=19% zaokr. nadol zo sumy z r.44)
46(=r.36, ak boli príjmy len zo zahraničia)
47=0
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Veľmi pekne ďakujem !
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Evička, dúfam, že ťa tu ešte zastihnem, tiež riešim tento problém u synovca:
u nás podal žiadosť o predĺženie lehoty na podanie DP, v ČR podal DP, mám odtiaľ potvrdenie, že nemá daňové nedoplatky voči finančným orgánom ČR a taktiež potvrdenie o zaplatení dane, ďalej od zamestnávateľa len ELDZ, kde je VZ, ktorý je uvedený na potvrdení o zaplatení dane ako celkový príjem, no základ dane je oveľa vyšší. Nemám ale žiaden doklad o zaplatených odvodoch na SP a už vôbec nie o zaplatených preddavkoch za zamestnávateľa aj za zamestnanca na ZP. Zbytočne to od marca žiada od bývalého zamestnávateľa, nie je šanca tento doklad dostať. Poraď prosím, čo mám urobiť, je to príjem podľa §5, ale v ČR, nemám výšku platieb do fondov, mám len jeho hrubý príjem. Viem, keďže nemám doklad, musí sa to dodaniť, mám pravdu? Aj keď mám doklad, že nič nedlhuje FÚ? A čo urobiť so RZ ZP? Ja to asi dám do kotla a zapálim, neviem, čo urobiť so zahraničím a tým ukončiť DP FO za rok 2008 u nás, nakoľko od 09/2008 je SZČO...
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

ondrejvla Pozri príspevok
Evička, dúfam, že ťa tu ešte zastihnem, tiež riešim tento problém u synovca:
u nás podal žiadosť o predĺženie lehoty na podanie DP, v ČR podal DP, mám odtiaľ potvrdenie, že nemá daňové nedoplatky voči finančným orgánom ČR a taktiež potvrdenie o zaplatení dane, ďalej od zamestnávateľa len ELDZ, kde je VZ, ktorý je uvedený na potvrdení o zaplatení dane ako celkový príjem, no základ dane je oveľa vyšší. Nemám ale žiaden doklad o zaplatených odvodoch na SP a už vôbec nie o zaplatených preddavkoch za zamestnávateľa aj za zamestnanca na ZP. Zbytočne to od marca žiada od bývalého zamestnávateľa, nie je šanca tento doklad dostať. Poraď prosím, čo mám urobiť, je to príjem podľa §5, ale v ČR, nemám výšku platieb do fondov, mám len jeho hrubý príjem. Viem, keďže nemám doklad, musí sa to dodaniť, mám pravdu? Aj keď mám doklad, že nič nedlhuje FÚ? A čo urobiť so RZ ZP? Ja to asi dám do kotla a zapálim, neviem, čo urobiť so zahraničím a tým ukončiť DP FO za rok 2008 u nás, nakoľko od 09/2008 je SZČO...
Vlastička, už som tu nebola, ale ešte raz som nakukla. Hrubú mzdu a odvody nasčítaš z výpl. pások a zápočet dane uvedieš ten, ktorý je už vysporiadaný, t. z. z potvrdenie z FÚ. Namiesto potvrdenia o príjme prilož k DP kópie výpl. pások. Osobne by som priložila aj sprievodný list s odôvodnením, prečo tak činím.
Príjem zo zahraničia v RZZP neuvádzaš(nezapočítava sa do vymeriavacieho základu).
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Len či bude mať nejaké výplatné pásky...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať