Zavrieť

Porady

Pozemkova DILEMA, poradte prosim

Dnes sme nasli vyrazovo krasny pozemok, ale je dost nestandardny hoci si myslim, ze dobry architekt by vedel pretavit jeho negativa do pozitiv. ... ale aj tak, je v nas maly chrobacik, ktory nahlodava nase nadsenie.

Pozemok ma obdlznikovy tvar, sirka 21m, dlzka asi 50m, takze cez 10a. Pristupova komunikacia je orientovana zo severo-zapadu, viacej zo zapadu. Po celej sirke pozemku od prijazdovej cesty je svah smerom dole maximalne do 1/3 pozemku, potom zvysok jeho dlzky je rovina, na konci ktorej zacina seriozny les s potocikom. Z pravej strany je mensi rodinny dom, z lavej je nezastavana parcela. Suma sumarum pozemok sa nachadza pod urovnou pristupovej komunikacie. Dolezity fakt je, ze je to nerusna cesta, kedze pozemok je v malej dedinke, asi 500 obyvatelov, a nachadza sa takmer na jej konci, cesta dalej nepokracuje. Oproti pozemku, cize na opacnej strane cesty domy nie su, je to svah.

A teraz, ako na takomto pozemku postavit maly jednopodlazny dom, najradsej bungalov s nizkym rozpoctom? Ake riesenie vas napadne ako najidealnejsie? Dalej, na co si dat pozor este predtym ako sa vobec rozhodneme kupit ho, co nezabudnut pozistovat, presondovat?

Budem vam velmi vdacna za kazdy postreh.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

olivin Pozri príspevok
Dnes sme nasli vyrazovo krasny pozemok, ale je dost nestandardny hoci si myslim, ze dobry architekt by vedel pretavit jeho negativa do pozitiv. ... ale aj tak, je v nas maly chrobacik, ktory nahlodava nase nadsenie.

Pozemok ma obdlznikovy tvar, sirka 21m, dlzka asi 50m, takze cez 10a. Pristupova komunikacia je orientovana zo severo-zapadu, viacej zo zapadu. Po celej sirke pozemku od prijazdovej cesty je svah smerom dole maximalne do 1/3 pozemku, potom zvysok jeho dlzky je rovina, na konci ktorej zacina seriozny les s potocikom. Z pravej strany je mensi rodinny dom, z lavej je nezastavana parcela. Suma sumarum pozemok sa nachadza pod urovnou pristupovej komunikacie. Dolezity fakt je, ze je to nerusna cesta, kedze pozemok je v malej dedinke, asi 500 obyvatelov, a nachadza sa takmer na jej konci, cesta dalej nepokracuje. Oproti pozemku, cize na opacnej strane cesty domy nie su, je to svah.

A teraz, ako na takomto pozemku postavit maly jednopodlazny dom, najradsej bungalov s nizkym rozpoctom? Ake riesenie vas napadne ako najidealnejsie? Dalej, na co si dat pozor este predtym ako sa vobec rozhodneme kupit ho, co nezabudnut pozistovat, presondovat?

Budem vam velmi vdacna za kazdy postreh.
Však to máš ideálny pozemok. Dom zapustíš do zeme tak, že z ulice budú nad úrovňou terénu 2 podlažia (v podstate 1. poschodie a podkrovie) a zo strany záhrady budú 3 podlažia - prízemie, 1. poschodie a podkrovie. Z prízemia môžete mať terasu s výhľadom do záhrady.

Ale ak máš peniaze len na jednopodlažný bungalov, tak ho budete musieť capnúť do stredu pozemku - inak by ste museli robiť finančne náročné terénne úpravy, aby ste buď zadnú časť navýšili na úroveň prednej alebo prednú vyhĺbili na úroveň zadnej.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Vyzerá to krásne, ale nie je to moc "v jame"? Nebude tam stekať dážď a topiaci sa sneh?
0 0
olivin olivin

olivin je offline (nepripojený) olivin

Chobot dakujem. Hmmmm, viacpodlazny a este k tomu podpivniceny dom mi velmi neimponuje, rada by som mala prepojeny interier s exterierom, ale priamo, nie cez terasy, ved za pozemkom zacina les, to je najlepsia terasa, nie? Aj ta predstava, ako mam zo zadu pozemku, od lesa pred sebou velku (rozumej hlavne vysoku) stavbu domu mi nereze, skor domcek, ktory splyva s nadhernym okolitym prostredim, ktory nerusi zelen navokol, ktory nie je extremne dominatny.

Napadlo nas nieco ako domcek (bungalov) do svahu, ale to by sme mali strechu (zeby sme si ju dali "zelenu"?) na urovni cesty alebo malo nad cestou a okna domu by boli orientovane na juho-vychod s vyhladom do lesa, len na to vsetko je sirka 21.5 metra a treba ratat aj s nejakym pristupom autom, ale ak by mal bungalov sirku okolo 15m tak to by slo.

Vyvysit zadnu cast pozemku neprichadza do uvahy, je tam prirodzeny prechod pozemku do lesa.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
A čo takéto riešenie:

http://www.podzemnedomy.sk/fotogaleria.html
http://www.podzemnedomy.sk/projekty.html
0 0
olivin olivin

olivin je offline (nepripojený) olivin

Arizona, to nas napadlo ako prve, pytali sme sa druhych hornych "susedov", oni maju poschodovy dom s vchodom na urovni cesty, podpivniceny, ale ze vraj nikdy nemaju problem s premocenym pozemkom, byvaju tam 8 rokov, tak ja neviem ... v tomto smere budeme zistovat.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Veď také stavali už za cára ruskí dedinčania.... tie domy sa volali "zemľjanky"..
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Mne sa to páči.Zaujímavé...
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Súhlas so smith a olivin. Originalne a ekologické riešenie, spĺňajúce tvoje predstavy a hlavne...zvýšené stavebné náklady by sa ti v budúcnosti mnohonásobne vrátili.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

na svahu sa bungalovy nestavaju, urcite to bude nieco v style ako pisal chobot
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

a nepytaj sa na archinete tam chodia tak akurat studenti a tie diskusie maju otrasnu uroven.
a na bungalov na takom pozemku zabudni, nech ti bude hovorit kto chce co chce.
0 0
olivin olivin

olivin je offline (nepripojený) olivin

chandler Pozri príspevok
a nepytaj sa na archinete
zeby spion? uz som bola poucena

btw, je takmer po dileme, predavajuca sa rozhodla stiahnut pozemok z ponuky, aspon nateraz, hoci mala iskierka nadeje tam este je

ale napadla ma jedna vec ak by niekto vedel poradit ... ak je cesta spravena horizontalne do svahu a stavebny pozemok je pod cestou mohol by tam byt nejaky problem s podlozim pri zakladani stavby do svahu, je jasne co myslim?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
olivin Pozri príspevok
zeby spion? uz som bola poucena

btw, je takmer po dileme, predavajuca sa rozhodla stiahnut pozemok z ponuky, aspon nateraz, hoci mala iskierka nadeje tam este je

ale napadla ma jedna vec ak by niekto vedel poradit ... ak je cesta spravena horizontalne do svahu a stavebny pozemok je pod cestou mohol by tam byt nejaky problem s podlozim pri zakladani stavby do svahu, je jasne co myslim?
ten problém z podložím je vždy. všetko závisí od konkrétnej situácie .
Dom na kopci nech je akýkoľvek, bude vždy drahši o 30-50 % ako dom na rovine.Je typ bungalov, ktorý počítaja s tým ,že je osadený do mierneho kopca.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

radsej ako spion mam james bond
ja som si neni isty ci tomu rozumiem, ale pri rodinnych domoch je malokedy problem s podlozim, na RD to staci...
ale ak je dom v svahu tak mas niekde nasyp a niekde vykop, co stavbu predrazuje, pri navrhu to treba minimalizovat a vyuzit v dispozicii
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať na názor, či stavať alebo nie na pozemku, cez ktoré vedie vysoké elektrické napätie. Prečo áno a prečo nie. Asi skôr nie. Ďakujem
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

Tinika Pozri príspevok
Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať na názor, či stavať alebo nie na pozemku, cez ktoré vedie vysoké elektrické napätie. Prečo áno a prečo nie. Asi skôr nie. Ďakujem
presne tak, asi skor nie
ale preco, to je tazko povedat. oficialne to nie je nebezbecne (preto sa to aj moze - aj ked tam nejake ochranne pasmo je), ale ked uz neberieme esteticku hodnotu. tak by som sa toho tak nejako bal.
aj ked pocitam ze cena takeho pozemku je nizsia.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

chandler Pozri príspevok
presne tak, asi skor nie
ale preco, to je tazko povedat. oficialne to nie je nebezbecne (preto sa to aj moze - aj ked tam nejake ochranne pasmo je), ale ked uz neberieme esteticku hodnotu. tak by som sa toho tak nejako bal.
aj ked pocitam ze cena takeho pozemku je nizsia.
Veď to, ten pozemok patril už mojej babke, takže je jasné, že by som taký nekúpila a teda sa ani predať nedá, lebo by ho asi nikto nekúpil a keď tak za smiešnu sumu, lebo to nie je ani na nejakom super mieste. Hmm, tak asi len šporiť na iný.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

no ak si ten pozemok zdedila tak bud ho mozes skusit niekomu predat, alebo stavat. neviem o tom ze by boli preukazane nejake skodlive ucinky z toho napatia. ja na tvojom mieste by som asi staval, teda v pripade ak to bolo tak ze stavat pri napati alebo nestavat vobec.
najprv si ale zistit ci ti to tam vobec povolia. ako daleko je to vedenie od miesta kde by mohol byt dom?
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

este ma napadlo, ze by si mozno mala zalozit novu temu kde by bolo v nazve vysoke napatie na pozemnku alebo nieco take. skor si to niekto vsimne co s tym ma skusenost nejaku.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Tinika Pozri príspevok
Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať na názor, či stavať alebo nie na pozemku, cez ktoré vedie vysoké elektrické napätie. Prečo áno a prečo nie. Asi skôr nie. Ďakujem
Tinika Pozri príspevok
Veď to, ten pozemok patril už mojej babke, takže je jasné, že by som taký nekúpila a teda sa ani predať nedá, lebo by ho asi nikto nekúpil a keď tak za smiešnu sumu, lebo to nie je ani na nejakom super mieste. Hmm, tak asi len šporiť na iný.
Blízkosť el. stĺpov nie je vhodná na zdravie ľudí.Asi preto je ten pozemok nepredajný.Skús si niečo vygúgliť : geopatogénne zóny,negatívna energia a pod.
Alebo pozri tento link: 4)
http://www.e-filip.sk/Default.aspx?contentID=2586
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať