Zavrieť

Porady

Danové priznanie DPH

Dobrý deň, chcela by som sa opytať. firma, ktorá bola založená a registrovaná ako plátca DPH od 1.augusta a má faktúry aj s dátumom v 7 mesiaci, ako je to z danovým priznaním? v programe vo výstupoch DPH sa mi zobrazilo priznanie zvlášť za 7 a zvlášť za 8 mesiac, či mam tie dva mesiace zapísať do jedného za 8 mesiac alebo faktúry, ktoré súvisia so založením firmy, zaúčtovať až z dátumom 1.8. aby mi DPH išlo do priznania? Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    k_katka16 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa opytať. firma, ktorá bola založená a registrovaná ako plátca DPH od 1.augusta a má faktúry aj s dátumom v 7 mesiaci, ako je to z danovým priznaním? v programe vo výstupoch DPH sa mi zobrazilo priznanie zvlášť za 7 a zvlášť za 8 mesiac, či mam tie dva mesiace zapísať do jedného za 8 mesiac alebo faktúry, ktoré súvisia so založením firmy, zaúčtovať až z dátumom 1.8. aby mi DPH išlo do priznania? Dakujem za odpoved
    Nárok na odpočet ako aj povinnosť odvodu DPH máte odo dňa vzniku registrácie t.j. 1.8.2008- Daňové priznanie podávate teda prvýkrát za 8. mesiac, prípadne III, štvrťrok /8. a 9. mesiac/.
    Máte náropk na odpočet aj z predchádzajúcich období /ovšem až v priznaní za 8. mesiac/ nasledovne:
    http://www.porada.sk/t25207-uplatnen...odla-55-a.html

    k_katka16 je offline (nepripojený) k_katka16

    k_katka16
    Takže ak mi systém vypočítal danové priznanie za 8 mesiac, tak si do riadka 24 odrátam DPH, ktorú mam za 7 mesiac, čo je napr. nábytok do kancelárie, rôzne zariadenia a kúpa materiálu? pretože sa mi to v tom priznaní nezobrazilo. prijaté faktúry su totiž zaúčtované v 7 mesiaci

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    k_katka16 Pozri príspevok
    Takže ak mi systém vypočítal danové priznanie za 8 mesiac, tak si do riadka 24 odrátam DPH, ktorú mam za 7 mesiac, čo je napr. nábytok do kancelárie, rôzne zariadenia a kúpa materiálu? pretože sa mi to v tom priznaní nezobrazilo. prijaté faktúry su totiž zaúčtované v 7 mesiaci
    Tu rada závisí od používaného softu. Ty si v softe označila platiteľstvo DPH od .1.8.2008 a tak logicky faktúry zaúčtované v 7. mesiaci Ti do priznania nevošli. Musíš naštudovať ako tam dostaneš tie, na ktoré máš právo na odpočet pri registrácii-je to naozaj u každého softu ináč.

    k_katka16 je offline (nepripojený) k_katka16

    k_katka16
    Viem, že to tento dotaz patrí do inej témy. ale ked si domáce prijaté faktúry zaúčtujem do MRP a kod DPH dam 62, tak sa mi to natiahne do danového priznania za 8 mesiac, ale ked mam zahraničné faktúry tak sa dáva kod 49, ale ked boli ešte pred registráciou a dam kod 62, tak sa mi to tiež zobrazí v riadku 24?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    k_katka16 Pozri príspevok
    Viem, že to tento dotaz patrí do inej témy. ale ked si domáce prijaté faktúry zaúčtujem do MRP a kod DPH dam 62, tak sa mi to natiahne do danového priznania za 8 mesiac, ale ked mam zahraničné faktúry tak sa dáva kod 49, ale ked boli ešte pred registráciou a dam kod 62, tak sa mi to tiež zobrazí v riadku 24?
    nemyslela som, že patrí inde, len neviem o možnostiach napr. Tvojho softu. Áno tie faktúry u ktorých máš nárok na odpočet pred registráciou podľa § 55 budú v DP za 8. mesiac v riadku 24 ...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    k_katka16 Pozri príspevok
    Viem, že to tento dotaz patrí do inej témy. ale ked si domáce prijaté faktúry zaúčtujem do MRP a kod DPH dam 62, tak sa mi to natiahne do danového priznania za 8 mesiac, ale ked mam zahraničné faktúry tak sa dáva kod 49, ale ked boli ešte pred registráciou a dam kod 62, tak sa mi to tiež zobrazí v riadku 24?
    evina Pozri príspevok
    nemyslela som, že patrí inde, len neviem o možnostiach napr. Tvojho softu. Áno tie faktúry u ktorých máš nárok na odpočet pred registráciou podľa § 55 budú v DP za 8. mesiac v riadku 24 ...
    Je možné pri registrácii uplatňovať dph (aplikovať §55) aj pri zahraničných faktúrach, ktoré som obdržal pred registráciou?

    Danové priznanie DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.