Zavrieť

Porady

podavanie štvrťročných DP namiesto mesačných

Ahoj. Prosim Vás o radu. Máme daňovú kontrolu na DPH za rok 2007. Zistili, že sme namiesto mesačných DP podávali stále štvrťročné (v r.2006 sme prekročili obrat). Ako sa to posudzuje v takomto prípade? Berie sa to, že sme napríklad za 1/2007 a 2/2007 podali DP neskoro (25.4.07), alebo že sme tieto daňové priznania nepodali vôbec? Lebo mne to vychádza tak, že podané boli za všetkých 12 mesiacov, len za 8 mesiacov boli daňové priznania podávané po lehote. Samozrejme, že úrokov za takto vzniknuté oneskorené platby sa nebránime, ale pokuta za NEPODANIE DP vôbec?? To nie! Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    daduska120 Pozri príspevok
    Ahoj. Prosim Vás o radu. Máme daňovú kontrolu na DPH za rok 2007. Zistili, že sme namiesto mesačných DP podávali stále štvrťročné (v r.2006 sme prekročili obrat). Ako sa to posudzuje v takomto prípade? Berie sa to, že sme napríklad za 1/2007 a 2/2007 podali DP neskoro (25.4.07), alebo že sme tieto daňové priznania nepodali vôbec? Lebo mne to vychádza tak, že podané boli za všetkých 12 mesiacov, len za 8 mesiacov boli daňové priznania podávané po lehote. Samozrejme, že úrokov za takto vzniknuté oneskorené platby sa nebránime, ale pokuta za NEPODANIE DP vôbec?? To nie! Ďakujem.
    Ešte som sa síce s tým nestretla, ale zaujala ma táto otázka. Ak sa zamyslím, tak bohužiaľ mne vychádza, že ste nepodali DP k 25. dňu po každom mesiaci, takže mi to vychádza ako nepodané.

    ecompka je offline (nepripojený) ecompka

    ecompka
    Ja si myslim to iste co evina, inac moju znamu jej spravkyna upozornila, ze treba podat mesacne DP nie stvrtrocne. Bola jej velmi vdacna.

    daduska120 je offline (nepripojený) daduska120

    daduska120
    evina Pozri príspevok
    Ešte som sa síce s tým nestretla, ale zaujala ma táto otázka. Ak sa zamyslím, tak bohužiaľ mne vychádza, že ste nepodali DP k 25. dňu po každom mesiaci, takže mi to vychádza ako nepodané.
    ved práve,že sme nepodali k 25. dňu každý mesiac, ale podali neskor - napr. za 1/2007 bolo podané 25.4.2007, za 2/2007 bolo podané 25.4.2007 a za 3/2007 taktiež 25.4.2007, čo už však bolo v termíne. Ale každopádne sme PODALI - ale neskôr.

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    no kedze ste to podavali ako stvrtrocne DP tak by vam mali dat pokutu za to, ze ste si nevsimli, ze mate podavat mesacne

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Ja si myslím, že to je porušený zákon, lebo obrat treba sledovať, v januári ste sa mali stať mesačnými platcami DPH, takže je to brané ako nepodané, ako píše Evina.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    daduska120 Pozri príspevok
    ved práve,že sme nepodali k 25. dňu každý mesiac, ale podali neskor - napr. za 1/2007 bolo podané 25.4.2007, za 2/2007 bolo podané 25.4.2007 a za 3/2007 taktiež 25.4.2007, čo už však bolo v termíne. Ale každopádne sme PODALI - ale neskôr.
    Ja si to nemyslím. Miesto 3. DP ste podali jedno a nie je podľa neho možné vyčísliť mesačnú daňovú povinnosť /tu ste vôbec nepriznali/. Problémom môžu byť napr. aj doklady pri prelínaní sa mesiacov.

    daduska120 je offline (nepripojený) daduska120

    daduska120
    zuhl Pozri príspevok
    Ja si myslím, že to je porušený zákon, lebo obrat treba sledovať, v januári ste sa mali stať mesačnými platcami DPH, takže je to brané ako nepodané, ako píše Evina.
    ale veď predsa existuje možnosť - akože neskôr podané, nie? veď nie je možné, že keď sa napr. zabudnem a 10 dní po lehote na podanie si spomeniem, že som nepodala nejaké DP, tak už nemá zmysel ho vôbec podávať. bude len pokuta za podanie DP nie v lehote na podanie v zmysle zákona. a predsa za 1/07 a 2/07 bolo všetko zahrnuté v štvrťročnom DP, tak sa to predsa nemôže považovať za nepodanie, ale ozaj podanie nie v termíne - jednoducho neskôr, nie??

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    daduska120 Pozri príspevok
    ale veď predsa existuje možnosť - akože neskôr podané, nie? veď nie je možné, že keď sa napr. zabudnem a 10 dní po lehote na podanie si spomeniem, že som nepodala nejaké DP, tak už nemá zmysel ho vôbec podávať. bude len pokuta za podanie DP nie v lehote na podanie v zmysle zákona. a predsa za 1/07 a 2/07 bolo všetko zahrnuté v štvrťročnom DP, tak sa to predsa nemôže považovať za nepodanie, ale ozaj podanie nie v termíne - jednoducho neskôr, nie??
    Viem, že je to nepríjemné, ale Vy ste bohužiaľ mesačné priznanie ako vyššie uvádzam nepodali vôbec...
    P.s. Taktiež nemôžem nahradiť napr. quartálne prehľady o mzdách ročným hlásením ....

    daduska120 je offline (nepripojený) daduska120

    daduska120
    evina Pozri príspevok
    Ja si to nemyslím. Miesto 3. DP ste podali jedno a nie je podľa neho možné vyčísliť mesačnú daňovú povinnosť /tu ste vôbec nepriznali/. Problémom môžu byť napr. aj doklady pri prelínaní sa mesiacov.
    Nás teraz vyzvali, aby sme DP-ia upravili na mesačné a to podané máme priradiť k niektorému mesiacu daného štvrťroka, aby mohľa prebehnúť kontrola. Takže si myslím, že jednoducho pokuta by mala byť na neskoré podanie daň. priznaní a neskoré platenie. veď sme to neurobili zámerne.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    daduska120 Pozri príspevok
    Nás teraz vyzvali, aby sme DP-ia upravili na mesačné a to podané máme priradiť k niektorému mesiacu daného štvrťroka, aby mohľa prebehnúť kontrola. Takže si myslím, že jednoducho pokuta by mala byť na neskoré podanie daň. priznaní a neskoré platenie. veď sme to neurobili zámerne.
    No tá výzva podľa mňa smeruje presne k tomu, čo píšem. Máte podať DP za 1 a 2. mesiac, a to za I. štvrťrok priradíte 3. mesiacu /čiže tam bude pravdepodobne preplatok..../ a dtto. za 4. a 5. mesiac a za II. štvrťrok bude za 6. mesiac. a ďalej 7 a teraz podáte za 8. mesiac.
    Osobne si myslím, že bude pokuta za nepodanie mesačných priznaní-t.j. 1, 2, 4, 5, 7, mesiac /alebo pokuta za to, že ste nerešpektovali prekročenie obratu nad 10 mil./. Za neskoré podanie DP je DÚ povinný podľa zákona pokutu vyrubiť a ďalej to bude sankčný úrok z neskoršieho zaplatenia... Rada by som sa mýlila, ale bohužiaľ nikto z nás nerobí chyby zámerne. V tom je tá naša práca práve nepríjemná ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.