Zavrieť

Porady

Nadstpotreba PHM

Dobrý deň, chcem sa uistiť vo vyúčtovaní cestovných náhrad, či to robíme správne. Uplatňujeme paušál 5,50 Sk / 1km, píšeme knihu jázd, na základe ktorej počítame náhradu takýmto spôsobom:
(najazdené km x 5,5) + (priemerná spotreba x km x cena PHM) = náhrada.

Zaujíma nás samozrejme aj skutočnosť či sa vmestíme do spotreby a to robíme takto:

najazdené km x kombinovaná spotreba x cena za 1l / 100 = daňovo uznaná spotreba.

Robíme to dobre? Niečo sa mi na tom nezdá...........

Veď, keď počítame náhradu, tak spotrebu uplatňujeme iba za najazdené km, ktoré sú na podnikateľské účely a nadspotrebu by sme do toho nemali pliesť, či áno? Už som dopletená, veď prakticky neuplatňujeme nákup PHM, ale len časť PHM, ktorá zodpovedá km .vo vyúčtovaní náhrad........Uvažujem dobre? Uveďte ma na správnu myšlienkovú cestu
Naposledy upravil ivana184 : 24.09.08 at 10:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    nakoľko používate priemernú spotrebu uvedenú v TP, tak žiadna nadspotreba neexistuje

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    ivana184 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa uistiť vo vyúčtovaní cestovných náhrad, či to robíme správne. Uplatňujeme paušál 5,50 Sk / 1km, píšeme knihu jázd, na základe ktorej počítame náhradu takýmto spôsobom:
    (najazdené km x 5,5) + (priemerná spotreba x km x cena PHM) = náhrada.

    Zaujíma nás samozrejme aj skutočnosť či sa vmestíme do spotreby a to robíme takto:

    najazdené km x kombinovaná spotreba x cena za 1l / 100 = daňovo uznaná spotreba.

    Robíme to dobre? Niečo sa mi na tom nezdá...........

    Veď, keď počítame náhradu, tak spotrebu uplatňujeme iba za najazdené km, ktoré sú na podnikateľské účely a nadspotrebu by sme do toho nemali pliesť, či áno? Už som dopletená, veď prakticky neuplatňujeme nákup PHM, ale len časť PHM, ktorá zodpovedá km .vo vyúčtovaní náhrad........Uvažujem dobre? Uveďte ma na správnu myšlienkovú cestu
    Pretože počítate paušálnu náhradu za používanie OA /ktoré nie je zaradené v majetku firmy/, tak úvaha o tom či náhodou nemáte nadspotrebu je bezpredmetná. Pretože pri výpočte paušálnej náhrady podľa známeho vzorca sa použil údaj z TP .
    a pozri tu http://www.porada.sk/t89269-auto-sta...tml#post808816
    príspevok č.6 a na link v ňom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.