Zavrieť

Porady

Dohoda o zrážkach

Je mojou povinnosťou robiť zrážky zo mzdy (nejedná sa o exekúcie), ktoré prídu na zamestnancov, alebo mám upovedomiť zamestnanca aby si ich dal sťahovať zo svojho účtu? Môžem ich odmietnuť?
Ďakujem Jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    smolinka Pozri príspevok
    Je mojou povinnosťou robiť zrážky zo mzdy (nejedná sa o exekúcie), ktoré prídu na zamestnancov, alebo mám upovedomiť zamestnanca aby si ich dal sťahovať zo svojho účtu? Môžem ich odmietnuť?
    Ďakujem Jana
    Ide zrejme o dohodu o zrážkach zo mzdy uzatvorenú podľa paragrafu 551 Občianskeho zákonníka - nie nemôžeš odmietnuť. Ja takýto problém práve teraz riešim.

    smolinka je offline (nepripojený) smolinka

    smolinka
    Ďakujem Erika, ale ešte som sa chcela spýtať či dohoda o zrážkach má prednosť pred exekúciou (dohoda prišla skôr), nie je možné jej strihávať aj jedno aj druhé, taký zárobok nemá.
    Ešte raz ďakujem

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Ak prišla dohoda skôr - veriteľ, ktorý predložil dohodu /predpokladám, že ju máš/ získava "poradie" a ty budeš robíť zrážky podľa poradia. Uvedenú skutočnosť oznám exekútorovi. Takéto mám informácie, predpokladám že správne.
    Ale vyčkaj kúsok - snáď mi to ešte niekto odobrí.

    smolinka je offline (nepripojený) smolinka

    smolinka
    ďakujem a nevieš ako správne postupovať pri výpočte exekúcii, resp. takýchto dohôd o zrážkach? Musím dodržať sumu, ktorú si tam veritelia uvádzajú, aj napriek tomu, že tam nezostane to čo má? Chcem si len overiť, či to robím dobre
    veľká vďaka

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Podľa mojich vedomostí nemôžu byť zrážky vyššie než by boli pri výkone rozhodnutia - tzn. že postupuješ tak ako pri výpočte exekučných zrážok.
    Prihliadaš na výšku zrážok postihnuteľných výkonom rozhodnutia v súlade s Občianskym súdnym poriadkom.

    jankami je offline (nepripojený) jankami

    jankami
    Ahojte! Prosím Vás o radu.Prebrala som agendu mzdovej účt. a narazila som na problém pri výpočte exekúcií. Jedna zamestnankyňa má až 8 exekúcií a doteraz jej zrážali z každej určitú čiastku, pričom nebrali do úvahy životné minimum. Jej hrubá mzda je 8496,- Sk, poistné 1146,- čiže čistá mzda je 7350,- Sk. Podľa mňa jej musím odrátať nepostihnuteľné časti mzdy t.j. 3234,- Sk na povinnú a 1347,- na manžela. Zostane jej 2769,- a z toho tretina je len 923,- Sk. Ako mám postupovať pri zrážaníé toľkých exekúcií a ako to mám vysvetliť zamestnankyni, že nebolo postupované správne?
    Ďakujem Jana

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.