Zavrieť

Porady

kupa ojazdeneho auta s Nemecka,...ako je to s DPH?

zdravim,prosim o radu....Chcem kupit auto s nemecka,Konkretne VW Passat combi.Pri vacsine inzeratoch sa uvadza moznost odpoctu DPH.
Ja som Platca DPH.Neviete niekto presny postup?
DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    Martaaa Pozri príspevok
    Prosim vas, presla som celu poradu, citala som tam rozne kombinacie nakupov aut v zahranici, ale ako je to vlastne spravne, to fakt zatial neviem, mam pripad, ked platitel DPH kupil ojazdene auto N1 v Nemecku. Plati dan pri nakupe alebo nie?
    dakujem za rychle usmernenie
    treba pozriet co je napisane na fakture, aky paragraf
    ak je tam 4 alebo 6, tak to nemec fakturoval ako export
    potom to treba v SR samozdanit a kedze je to N1 tak je narok na odpocet na vstupe
    ak je tam par. 25 myslim ods 3 tak je to ako u nas par 66 osobitna uprava a aj ked je to N1 tak nemec odviedol DPH v nemecku, na fakture nie je DPH vycislena a potom by asi bolo treba ziadat DPH spat

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    mikoZV, vitaj na porade.
    Postup je tu taký, že najprv sa hľadá, či nie je na to, čo ťa zaujíma, už založená téma. A tých je tu neúrekom.
    Napr.:
    http://www.porada.sk/t90909-auto-a-dph-nemecko.html
    http://www.porada.sk/t13106-obstaran...ici-a-dph.html
    Klikni na tieto odkazy.

    Martaaa je offline (nepripojený) Martaaa

    Martaaa
    Prosim vas, presla som celu poradu, citala som tam rozne kombinacie nakupov aut v zahranici, ale ako je to vlastne spravne, to fakt zatial neviem, mam pripad, ked platitel DPH kupil ojazdene auto N1 v Nemecku. Plati dan pri nakupe alebo nie?
    dakujem za rychle usmernenie

    Iva1 je offline (nepripojený) Iva1

    Iva1
    Prosím Vás o radu. S.r.o. kupuje auto za 60 tis. EUR z DE podla osobitnej úpravy, DPH nie je na faktúre vyčíslená. Auto firma zaradí do majetku, aké povinnosti z hľadiska DPH vyplývajú. Je možné si túto DPH nejakým spôsobom žiadať späť ako je uvedené v príspevku #5?

    kupa ojazdeneho auta s Nemecka,...ako je to s DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.