Zavrieť

Porady

dopropis

Zacinajuci podnikatel s velkym mnozstvom problemov. ...viac
Cau som tu novy a neviem ako to tu chodi dufam ze pomozes.
mam problem s jednouo fa vystavenu v 4 mesiaci 2004 ta firma v sucastnosti nema financie na vyplatenie fa. Majitel mi tvrdi ze mu mam urobit dobropis na fa. a ja mam urobit novu fa v tej istej cene ale na druhu jeho firmu je to vobec možne? vdaka
Usporiadat
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ak som dobre pochopila, tvoj šéf má viac firiem,vystavil si faktúru v jednej z jeho firiem a teraz sa rozhodol, že nie ľavá ale pravá- áno?
Ak áno, - na ktorú firmu máš zmluvu, alebo objednávku? Alebo takto, skús sa dohodnúť s odberateľom, že tú faktúru obaja stornujete a vystavíš novú z firmy, z ktorej chce šéf, alebo to potom rieš tým dobropisom. Ale čo vlastne chceš, musíš napísať zrozumiteľnejšie.
0 0
Steeve Steeve

Steeve je offline (nepripojený) Steeve

Zacinajuci podnikatel s velkym mnozstvom problemov. ...viac
Je to trochu inac ja som SZČO a vystavil som fa. Ta firma nema financie a tak mi chce tu fa vyplatit z inej firmy maliteľ je ten isty len ma dve firmy.
0 0
jasa jasa

jasa je offline (nepripojený) jasa

Ja by som stornovala tuto fakturu a vystavila na novu firmu, ale musi to sediet aj s objednavkou na vykon prac a prace by mali byt vykonane pre druhu firmu...tak, aby to sedelo. Takze obojstrannne by ste to mohli vyriesit.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Steeve
Je to trochu inac ja som SZČO a vystavil som fa. Ta firma nema financie a tak mi chce tu fa vyplatit z inej firmy maliteľ je ten isty len ma dve firmy.
Tak potom aký problém! Dohodni sa s majiteľom tých firiem, že tá faktúra akoby ani nebola, zničte ju vzájomne a vystav novú na firmu, ktorú chce on! Alebo urob ako ti navrhuje - dobropis! U teba aj u neho to bude mínusom a nová fa bude plusom.
0 0
jasa jasa

jasa je offline (nepripojený) jasa

A ked tak uvazujem..nech vyberie peniaze v hotovosti z druhej firmy a nech ta vyplati a on sam nech si to uz da do poriadku vo svojich firmach. Nevidim v tom ziaden problem.
0 0
Steeve Steeve

Steeve je offline (nepripojený) Steeve

Zacinajuci podnikatel s velkym mnozstvom problemov. ...viac
a ko to je potom s DPHčkou ?
0 0
Steeve Steeve

Steeve je offline (nepripojený) Steeve

Zacinajuci podnikatel s velkym mnozstvom problemov. ...viac
To som mu navrhol aj ja len on s tym nesuhlasi. DU s tym nebude mat problém?
0 0
jasa jasa

jasa je offline (nepripojený) jasa

Uplatnis si DPH na vystupe pri vystaveni faktury. Uhrada nato nema vplyv.
0 0
jasa jasa

jasa je offline (nepripojený) jasa

Tak musis zobrat prvy variant- prisposobit doklady. Tak ako ti poradila Vlasta.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
jasa
Uplatnis si DPH na vystupe pri vystaveni faktury. Uhrada nato nema vplyv.
Na výstupe sa DPH neuplatňuje!!! Tam je daňová povinnosť!
0 0
Steeve Steeve

Steeve je offline (nepripojený) Steeve

Zacinajuci podnikatel s velkym mnozstvom problemov. ...viac
Ale ja ju už mam v učtovnictve zaevidovanu. Podía mna to sa da len cez dobropis, alebo je este neaky iny spôsob? Vďaka za rady.
0 0
jasa jasa

jasa je offline (nepripojený) jasa

ano, Vlasta, dakujem.. takto to bolo myslene..:-) len zle napisane..
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Steeve
Ale ja ju už mam v učtovnictve zaevidovanu. Podía mna to sa da len cez dobropis, alebo je este neaky iny spôsob? Vďaka za rady.
Ty vedieš podvojné účtovníctvo? Tak teda dobropis a mínusom! Ale mám pocit, že už ani nevieš, čo ti kto poradil, tak ešte raz odporúčam prečítať všetky otázky a odpovede a vyber si pre seba najprijateľnejšiu.
0 0
jasa jasa

jasa je offline (nepripojený) jasa

ja by som ju bud dobropisovala alebo stornovala... aj to je mozne...
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
To som navrhovala aj ja! Len mám pocit, že táto téma je rozsypaná v dvoch chlievikoch! Steeve, vieš kde máš hľadať?
0 0
Steeve Steeve

Steeve je offline (nepripojený) Steeve

Zacinajuci podnikatel s velkym mnozstvom problemov. ...viac
Som z toho zmätenmy a vediem JU. Na dobropis sa nemusi uvádzať aj dôvod? Nebudu mať kontrolori z DU pripomienky preco som to dobropisoval alebo stornoval?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Steeve
Som z toho zmätenmy a vediem JU. Na dobropis sa nemusi uvádzať aj dôvod? Nebudu mať kontrolori z DU pripomienky preco som to dobropisoval alebo stornoval?
Mám pocit, že nie len ty máš z toho zmätok, ale aj ja!
Vedieš JÚ a máš to zaúčtované? A ako prosím ťa?! Veď do PD sa účtuje len úhrada! Ak myslíš vystavenú fa v knihe, to ešte nie je zaúčtovanie? Alebo ja už nič neviem i napriek mojim skúsenostiam?! Jednoducho to nechápem!
0 0
jasa jasa

jasa je offline (nepripojený) jasa

nie, nebudu..jednak je clovek tvor omylny.. a jednak potrebujes dostat svoje peniaze. Či nie??...
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Daňový úrad s tým nič nemá, ty vystavíš dobropis, čo je mínusom na jednu firmu a na druhú vystavíš faktúru. Prvá faktúra a dobropis, to máš DPH nula, až z tej druhej sa ti ráta daňová povinnosť!
0 0
Steeve Steeve

Steeve je offline (nepripojený) Steeve

Zacinajuci podnikatel s velkym mnozstvom problemov. ...viac
ondrejvla
Daňový úrad s tým nič nemá, ty vystavíš dobropis, čo je mínusom na jednu firmu a na druhú vystavíš faktúru. Prvá faktúra a dobropis, to máš DPH nula, až z tej druhej sa ti ráta daňová povinnosť!
Už som trochu v obraze. Vďaka ,že ste tu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať