Zavrieť

Porady

Kolkové známky a precho na euro

pekný deň
Všimla som si , že máme v ceninách kolkové známky ešte asi tak za 2 500,- Sk . Ale asi ich do konca roka "nespotrebujeme". Budu sa dať takého známky niekde vrátiť? Kúpila som ich na pošte , ale tam že ich neberú späť.
Alebo ako ich odpísať z účtovníctva? lebo pri prechode na euro asi už budu neplatné.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Upozornenie týkajúce sa kolkových známok v dôsledku zavedenie meny euro v Slovenskej republike:

    V nadväznosti na zavedenie meny euro v Slovenskej republike, platnosť doterajších kolkových známok končí dňa 16. januára 2009. Kolkovými známkami v hodnotách vyjadrených v euro bude možné platiť už od 1. januára 2009.
    Záver: Dnes platné kolkové známky je možné používať do 16. januára 2009. Odo dňa 17. januára 2009 bude možné v Slovenskej republike platiť výlučné kolkovými známkami s hodnotou vyjadrenou v mene euro.
    V prípade, že disponujete väčším množstvom dnes platných kolkových známok, ktoré do 16. januára 2009 nespotrebujete, tieto bude na základe osobitnej žiadosti odkupovať Ministerstvo financií Slovenskej republiky, a to odo dňa 17. januára 2009 do 31. decembra 2009 spôsobom definovaným v zákone č. 264/2008 Z.z. o kolkových známkach a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Odporúčanie: V záujme predídenia ďalších administratívnych úkonov, odporúčame spotrebovať kolkové známky, ktorých hodnota je vyjadrená v slovenských korunách do 16. januára 2009.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    berry Pozri príspevok
    pekný deň
    Všimla som si , že máme v ceninách kolkové známky ešte asi tak za 2 500,- Sk . Ale asi ich do konca roka "nespotrebujeme". Budu sa dať takého známky niekde vrátiť? Kúpila som ich na pošte , ale tam že ich neberú späť.
    Alebo ako ich odpísať z účtovníctva? lebo pri prechode na euro asi už budu neplatné.
    Ďakujem
    Nespotrebované kolkové známky bude odkupovať distribútor (myslí sa tým Slovenská pošta) na základe písomnej žiadosti v termíne, ako uviedol machinák. Takže nemusíte ich minúť, ale budú s tým obštrukcie.

    zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

    zuzu 76
    Môžte mi prosím poradiť aké bude účtovanie - Odkúpenie neplatných kolokových známok? k dátumu 31.12.2008 ich budem evidovať na stave účtu 213 a keď nám prídu peniaze na účet (na základe žiadosti o odkúpenie) zaúčtujem 221/213 ? Ďakujem za radu

    Kolkové známky a precho na euro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.