Zavrieť

Porady

Nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas a nárok na stravné lístky

Chcela by som Vas poprosit o radu:
zamestnanec zamestnany na pracovnu zmluvu,ale zmenovy pracovny cas, tzn. pracuje 3 dni do tyzdna jeden tyzden,a druhy tyzden 4 dni do tyzdna,tieto tyzdne sa ale pravidelne opakuju,1 zmena trva vsak 12 hodin.Aky ma tento zamestnanec narok na stravne listky?
pocet straveniek na pracovne dni v mesiaci (mimo sviatkov a nediel-lenze on pracuje kazdu druhu sobotu...)
,alebo stravenky iba na tie dni,ktore skutocne odpracoval..?po prepocitani mu to nevyjde na riadny pracovny tyzdennny cas 40 hodin,ale o nieco menej.. tak teraz neviem,kolko stravnych listkov mu treba kupit na novy mesiac..
ďakujem moc za nazory
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Povinnosť zamestnávateľa je zabezpečiť mu stravovanie v priebehu pracovnej zmeny, t.z. vtedy, keď pracuje a odpracuje viac ako 4 hod. Ak zmena trvá viac ako 11 hodín, zamestnávateľ mu môže poskytnúť ďalšie teplé jedlo. Pozri ZP § 152.
    Predpokladám, že zamestnanec má vypracovaný prac. kalendár, z ktorého vyplýva, koľko prac. zmien má naplánovaných na daný mesiac. Stravných lístkov je potrebné zakúpiť min. toľko, koľko je prac. zmien za mesiac x počet zamestnancov.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Marína Pozri príspevok
    Povinnosť zamestnávateľa je zabezpečiť mu stravovanie v priebehu pracovnej zmeny, t.z. vtedy, keď pracuje a odpracuje viac ako 4 hod. Ak zmena trvá viac ako 11 hodín, zamestnávateľ mu môže poskytnúť ďalšie teplé jedlo. Pozri ZP § 152.
    Predpokladám, že zamestnanec má vypracovaný prac. kalendár, z ktorého vyplýva, koľko prac. zmien má naplánovaných na daný mesiac. Stravných lístkov je potrebné zakúpiť min. toľko, koľko je prac. zmien za mesiac x počet zamestnancov.
    Môžem to teoreticky poriešiť takto?:
    Pracovných dní v mesiaci je 20. Naplánovaných 12 hodinových smien má však 17. Ak mu dám 20 lístkov, bude to chyba? Vychádzam z toho, že zamestnávateľ mu môže dať v podstate aj 2 lístky pri dvanásťhodinovej smene.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Ďakujem, len som sa chcela uistiť.

    erika_H je offline (nepripojený) erika_H

    erika_H
    Prosím Vás,môj zamestnanec pracuje 12 hodín,no prestávka na oddych je po 5 hodinách 1-hodinová,ale zarátaná do 12 hodín,takže pracuje vlastne iba 11 hodín.Takže stačí keď mu dám za odpracovanú 11 hodinovú zmenu iba 1 stravný lístok,áno?A ak by sa zamestnávateľ rozhodol o 2 str.lístky za zmenu,môže to uplatniť do daňových nákladov?
    Ďakujem moc

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    erika_H Pozri príspevok
    Prosím Vás,môj zamestnanec pracuje 12 hodín,no prestávka na oddych je po 5 hodinách 1-hodinová,ale zarátaná do 12 hodín,takže pracuje vlastne iba 11 hodín.
    Zamestnanec pracuje 11 hod. v 12 hodinovej zmene.
    Takže stačí keď mu dám za odpracovanú 11 hodinovú zmenu iba 1 stravný lístok,áno?
    Áno.
    A ak by sa zamestnávateľ rozhodol o 2 str.lístky za zmenu,môže to uplatniť do daňových nákladov?
    Môže, pretože zamestnanec pracuje v zmene dlhšej ako 11 hod.
    Ďakujem moc
    Erika, pozrela si si ZP § 152?

    erika_H je offline (nepripojený) erika_H

    erika_H
    Marína Pozri príspevok
    Erika, pozrela si si ZP § 152?
    áno-ak prac.zmena trvá viac ako 11 hod, zamestnávateľ Môže zabezpečiť poskytnutie ďalšieho teplého hl.jedla.Takže tomu rozumiem tak,že keď za 1 odprac.deň poskytne 1 str.lístok,je to v poriadku..

    Nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas a nárok na stravné lístky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.