Zavrieť

Porady

Kratenie dovolenky - dlhodoba PN a skoncenie pracovneho pomeru

zamestnanec ma narok na 20dni dovolenky, bol PN od 12.3.-11.4., 15.4.-30.9.
30.9. mu konci pracovny pomer. po skrateni som mu vyratala alikvotnu ciastku 7 dni, vyratala som to spravne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    evae Pozri príspevok
    zamestnanec ma narok na 20dni dovolenky, bol PN od 12.3.-11.4., 15.4.-30.9.
    30.9. mu konci pracovny pomer. po skrateni som mu vyratala alikvotnu ciastku 7 dni, vyratala som to spravne?
    No mne to vyšlo trošku inak. Nárok má 20 dní, čiže do 30.9.2008 má nárok na pomernú časť dovolenky 9/12 = 15 dní dovolenky. Túto budeme krátiť za obdobie trvania PN čo mi vyšlo 12.3.-11.4. = 23 pracovných dní, 15.4.-30.9. = 121 pracovných dní, spolu 144 pracovných dní a krátenie o 3/12 = 5 dní.
    Čiže nárok 15 dní, krátenie 5 dní, výsledok 10 dní.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    jankasm Pozri príspevok
    No mne to vyšlo trošku inak. Nárok má 20 dní, čiže do 30.9.2008 má nárok na pomernú časť dovolenky 9/12 = 15 dní dovolenky. Túto budeme krátiť za obdobie trvania PN čo mi vyšlo 12.3.-11.4. = 23 pracovných dní, 15.4.-30.9. = 121 pracovných dní, spolu 144 pracovných dní a krátenie o 3/12 = 5 dní.
    Čiže nárok 15 dní, krátenie 5 dní, výsledok 10 dní.
    Janka tie neodpracované dni mi vyšli tiež 144dní, no nemá nárok na pomernú časť dovolenky za kal.rok, lebo nemá odpracovaných v r.2008 aspon 60dní (vid § 101 ZP).
    Odpracoval len 52dní, a to v období:
    1.1.-11.3.08 = 51dní
    14.4.08= 1den
    V období 1.1.-30.9.08 je spolu 196prac.dní a plat.sviatkov, takže sedí 144neodpracovaných+52odpracovaných=196 (to len pre kontrolu).

    Takže podla mna má za rok 2008 nárok len na dovolenku za odpracované dni podla § 105 ZP, t.j. na 2/12-tiny celoročného nároku na dovolenku t.j. 3,333dna pri celoročnom nároku 20dní. Ako to zaokrúhlite, predpokladám na 3,5dna.
    Naposledy upravil brčko : 30.09.08 at 20:13

    fiesta je offline (nepripojený) fiesta

    fiesta
    Dobrý deň všetkým,
    mám pracovníčku na dobu určitú do 31.12.2008. Od 1.2.2008 do 31.10.2008 bola na PN, čiže odpracovala iba január 21 dní. Z minulého roku má zostatok dov.14 dní, a nárok na 20 dní t.r. podľa odpr. rokov. Ibaže mi oznámila že od budúceho týždňa chce týždeň dovolenky, vraj je objednaná na vyberanie znamienka a nechce už ďalšiu PN. Naznačila, že si hľadá inú prácu a do konca roka chce čerpať dovolenku prípadne PN. Ako teraz s dovolenkou? Nechám ju vyčerpať starú dov. a na novú jej nevznikol zatiaľ nárok?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    fiesta Pozri príspevok
    Dobrý deň všetkým,
    mám pracovníčku na dobu určitú do 31.12.2008. Od 1.2.2008 do 31.10.2008 bola na PN, čiže odpracovala iba január 21 dní. Z minulého roku má zostatok dov.14 dní, a nárok na 20 dní t.r. podľa odpr. rokov. Ibaže mi oznámila že od budúceho týždňa chce týždeň dovolenky, vraj je objednaná na vyberanie znamienka a nechce už ďalšiu PN. Naznačila, že si hľadá inú prácu a do konca roka chce čerpať dovolenku prípadne PN. Ako teraz s dovolenkou? Nechám ju vyčerpať starú dov. a na novú jej nevznikol zatiaľ nárok?
    V r.2008 je zatial nevznikol nárok za kal. rok /neodpracovala 60 dní/. ˇCerpanie dovolenky sa považuje pre účely čerpania dovolenky za výkon práce. Ak nechceš riskovať prečerpanie dovolenky, nech si vyčerpá dovolenku za rok 2007 a zatial má nárok na 1/12 ročného nároku dovolenky za rok 2008 /dovolenka za odprac. dni - za každých 21 dní 1/12/

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    Dobry vecer,
    mam podobny problem, ale vobec neviem ako to mam vypocitat. mam zamestnankynu, ktora ma pp na dobu neurcitu. od 16.6.2008 je na PN a viem, ze urcite nenastupi do konca roka do zamestnania. ona sa nepohodla s majitelom, takze je to viac nez iste. nechce to riesit rozviazanim pracovneho pomeru dohodou, takze ju budeme viest asi do nekonecna. mna zaujima, kolko dni ma narok za tento rok a ci nahodou neviete, ci s nou zamestnavatel nemoze nejako rozviazat pracovny pomer. dakujem

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Nepíšeš či je zamestnaná od 1.1., ani koľko rokov má odpracovaných (teda aký by bol nárok na D za rok).
    Teoreticky : ak je zamestnaná od začiatku roka, je DPN od 16.6.2008 s predpokladom do 31.12.2008 (dni PN 143 ) čo znamená krátenie i 3/12.
    Naposledy upravil Stina : 24.11.08 at 04:28

    janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

    som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac janka.mo
    Stina Pozri príspevok
    Nepíšeš či je zamestnaná od 1.1., ani koľko rokov má odpracovaných (teda aký by bol nárok na D za rok).
    Teoreticky : ak je zamestnaná od začiatku roka, je DPN od 16.6.2008 s predpokladom do 31.12.2008 (dni PN 143 ) čo znamená krátenie i 3/12.
    dakujem za odpoved. este mam otazku>
    je zamestnana od minuleho roku a ma narok na 20 dni dovolenky, pretoze ma odpracovane 4 roky. takze jej ju skratim o 5 dni? teda jej narok na tento rok bude 15? a ako to uvediem pri tvorbe miezd?

    Kratenie dovolenky - dlhodoba PN a skoncenie pracovneho pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.