Zavrieť

Porady

ERP omyl pri odvode tržby

V auguste som mal tržbu za tovar cez ERP 10 000,-.
31.08.2008 som urobil mesačnú uzávierku a až po nej som cez ERP vybral celú hotovosť ( odvod tržby august 10 000,-).

Včera 30.09.2008 som urobil mesačnú uzávierku ( príjem 40 000,- ) a chcel som vybrať predmetnú hotovosť ( odviesť tržbu za september 40 000 ) ale na páske z mesačnej uzávierky je uvedené:
Príjem za tovar - 40 000,-
Výber - 10 000,- ( t.j. odvod tržby august )

Zásuvka - 30 000,-


Ako si mám teraz z ERP odviesť tržbu za september ( 40 000,- ) keď mám v zásuvke hotovosť len 30 000,- ?


Kaď zadám výber 40 000,- tak mi to znovu zaúčtuje do ďalšieho mesiaca.
Usporiadat
dark32 dark32

dark32 je offline (nepripojený) dark32

nevie nikto poradiť ?
0 0
dark32 dark32

dark32 je offline (nepripojený) dark32

prosím poradte
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Treba sa poradiť so servisným technikom,ktorý ERP predal,príp.programoval.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

A v čom je problém?
Veď tržbu máte za august 10 000,- zdaníte 10 000,- pri uzávierke za august máte určite napísané peniaze v zásuvke 10 000. Za september máte tržbu 40 000,- zdaníte 40 000. Z pokladne ste si v septembri vytiahli 10 000, t.j., na pokladni vám za september z mesačnej uzávierky ostalo 30 000. (ERP)
V peňažnom denníku zaúčtujete tržbu za mesiac august 10 000 + september 40 000. T. j. spolu 50 000 Sk - 10 000 výber, t.j. zostatok na pokladni podľa peňažného denníka je 40 000,-
0 0
dark32 dark32

dark32 je offline (nepripojený) dark32

vikinka Pozri príspevok
Treba sa poradiť so servisným technikom,ktorý ERP predal,príp.programoval.

ja som technika nemal sám som si ju naprogramoval
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

dark32 Pozri príspevok
ja som technika nemal sám som si ju naprogramoval
Technika mať musíte, pri poruche jedine autorizovaná osoba je oprávnená vykonávať zásahy do ERP, o čom aj spraví do knihy ERP záznam. To, že ste si ju sám "programoval" asi znamená, že ste si pod jednotlivé kódy doplnil položky s cenami.
0 0
dark32 dark32

dark32 je offline (nepripojený) dark32

JankaO Pozri príspevok
A v čom je problém?
Veď tržbu máte za august 10 000,- zdaníte 10 000,- pri uzávierke za august máte určite napísané peniaze v zásuvke 10 000. Za september máte tržbu 40 000,- zdaníte 40 000. Z pokladne ste si v septembri vytiahli 10 000, t.j., na pokladni vám za september z mesačnej uzávierky ostalo 30 000. (ERP)
V peňažnom denníku zaúčtujete tržbu za mesiac august 10 000 + september 40 000. T. j. spolu 50 000 Sk - 10 000 výber, t.j. zostatok na pokladni podľa peňažného denníka je 40 000,-
lenže keď si vytlačím s ERP - VYBER HOTOVOSTI ( 40 000 ) a teoreticky by som nemal v októbri žiadny príjem v uzávierke za október budem mať v zásuvke mínus 10 000 !!!
0 0
dark32 dark32

dark32 je offline (nepripojený) dark32

JankaO Pozri príspevok
Technika mať musíte, pri poruche jedine autorizovaná osoba je oprávnená vykonávať zásahy do ERP, o čom aj spraví do knihy ERP záznam. To, že ste si ju sám "programoval" asi znamená, že ste si pod jednotlivé kódy doplnil položky s cenami.
ano len som nahadzoval polozky
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Podľa môjho názoru, netreba na ERP po urobení mesačnej uzávierky vyberať hotovosť cez ERP,to podľa mňa slúži na výber hotovosti v priebehu dňa,napr.na nákup tovaru,je to informatívny údaj o zostatku hotovosti v zásuvke v priebehu dňa pre prípad daň.kontroly,ak si chce porovnať skutočnú hotovosť s priebežnou dennou tržbou.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

dark32 Pozri príspevok
lenže keď si vytlačím s ERP - VYBER HOTOVOSTI ( 40 000 ) a teoreticky by som nemal v októbri žiadny príjem v uzávierke za október budem mať v zásuvke mínus 10 000 !!!
Veď áno a k tomu máte 10 000 v zásuvke z augusta. t, j. spolu 0. V uzávierkach z ERP je každý mesiac zvlášť, neprenášajú sa tam zostatky z minulých mesiacov. Pre Vás je podstatný účtovný stav v peňažnom denníku a skutočný fyzický stav v korunách.
0 0
dark32 dark32

dark32 je offline (nepripojený) dark32

JankaO Pozri príspevok
Veď áno a k tomu máte 10 000 v zásuvke z augusta. t, j. spolu 0. V uzávierkach z ERP je každý mesiac zvlášť, neprenášajú sa tam zostatky z minulých mesiacov. Pre Vás je podstatný účtovný stav v peňažnom denníku a skutočný fyzický stav v korunách.
takže nie je problém keby bola na konci mesiaca hotovosť v zásuvke mínus 10 000 ??
0 0
dark32 dark32

dark32 je offline (nepripojený) dark32

vikinka Pozri príspevok
Podľa môjho názoru, netreba na ERP po urobení mesačnej uzávierky vyberať hotovosť cez ERP,to podľa mňa slúži na výber hotovosti v priebehu dňa,napr.na nákup tovaru,je to informatívny údaj o zostatku hotovosti v zásuvke v priebehu dňa pre prípad daň.kontroly,ak si chce porovnať skutočnú hotovosť s priebežnou dennou tržbou.
uz som na to prisiel aj ja ze odvod trzby t.j. vyber hotovosti z ERP mám spravit tesne pred mesačnou uzávierkou

a chcem sa este spytat k PPD pripínate, ktorý doklad z ERP ?

VÝBER HOTOVOST alebo pásku mesačnej uzávierky ( kópiu )
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

dark32 Pozri príspevok
takže nie je problém keby bola na konci mesiaca hotovosť v zásuvke mínus 10 000 ??
Nie.
Ako som už vyššie uviedla, dôležitý je stav skutočný fyzický a stav v peňažnom denníku. Tam nesmie byť pokladňa mínusová!!
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

dark32 Pozri príspevok
uz som na to prisiel aj ja ze odvod trzby t.j. vyber hotovosti z ERP mám spravit tesne pred mesačnou uzávierkou

a chcem sa este spytat k PPD pripínate, ktorý doklad z ERP ?

VÝBER HOTOVOST alebo pásku mesačnej uzávierky ( kópiu )
Dokladom k zaúčtovaniu tržby je páska z mesačnej uzávierky. Len treba dať pozor, aby miesto tržby ste nepriznali stav v zásuvke, Pre kontrolu sa riaďte "grandtotálmi"
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

dark32 Pozri príspevok
uz som na to prisiel aj ja ze odvod trzby t.j. vyber hotovosti z ERP mám spravit tesne pred mesačnou uzávierkou

a chcem sa este spytat k PPD pripínate, ktorý doklad z ERP ?

VÝBER HOTOVOST alebo pásku mesačnej uzávierky ( kópiu )
K PPD netreba pripínať žiadny doklad z ERP...
0 0
dark32 dark32

dark32 je offline (nepripojený) dark32

Tak a teraz mám z toho chaos tu na porade som tušim čítal že pásku výber hotovosti a teraz su tu plus dva názory
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

dark32 Pozri príspevok
Tak a teraz mám z toho chaos tu na porade som tušim čítal že pásku výber hotovosti a teraz su tu plus dva názory
No dobre, tak teda čomu nerozumiete?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

dark32 Pozri príspevok
Tak a teraz mám z toho chaos tu na porade som tušim čítal že pásku výber hotovosti a teraz su tu plus dva názory
PPD vypisuješ na základe mesačnej, (prípadne dennej), uzávierky...
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Koniec mesiaca,urobím mesačnú uzávierku v ERP,pásku nalepím do knihy ERP,vypíšem príjmový pokladničnný doklad na základe mesačnnej uzávierky,v peňažnom denníku zaúčtujem tržbu podľa PPD.
0 0
dark32 dark32

dark32 je offline (nepripojený) dark32

ďakujem všetkým za odpovede
už v tom mám ako tak jasno
0 0
Načítať ďalšie