Zavrieť

Porady

odpisy

Chcem sa opýtať,či môžem uplatniť ročné odpisy za auto za príslušný kalendárny rok aj keď hodlám v priebehu toho roka prerušiť podnikanie.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Odpisy môžeš uplatniť na majetok, ktorý máš evidovaný k 31.12. príslušného roka, ale niečo v súvislosti s prerušením v zákone nenájdeš. Ja by som povedala, že môžeš, ale chcelo by to asi viac názorov.

    ESTER je offline (nepripojený) ESTER

    ESTER
    Aj ja som toho názoru ako Johanka, ak toto auto bude v stave majetku k 31.12. 05. V jednom odbornom časopise práve čítam, že daňovo uzané výdavky môžu vznikať aj v čase pozastavenia prevádzkovania žinosti.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Ester, to je veľmi zaujímavé, čo si napísala, lebo minule tu na porade bolo niekomu radené presne opačne, že keď má pozastavenú živnosť, tak nemôže mať žiadne náklady. A vŕtalo mi to v hlave, že tak jednoznačné to určite nebude...
    /btw-kde to prosím ťa čítaš?/

    ESTER je offline (nepripojený) ESTER

    ESTER
    Našla som to v časopise JUPP 1/2004 v "Otázkach a odpovediach" - pozastavenie živnosti na určitú dobu.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    V čase pozastavenia živnosti majú živnostníci aj príjmy ( ak im odberatelia doplácajú za faktúry), tak si myslím, že môžu mať aj náklady.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Mhm, díky. Musím sa na to bližšie pozrieť aj ja, už mi tiež jeden klient avizoval, že pozastavil činnosť kvôli vysokým odvodom do poisťovní. Tie mesačné odvody sú naozaj vysoké, robota vždy nie je a s úhradami faktúr to tiež nie je vždy ružové. Tak takto bol do toho vlastne dotlačený.

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Pyton a akú činnosť vykonáva ak má pozastavenú živnosť ? totižto mám klienta ktorý kôli jednorázovému príjmu bude platiť vysoké odvodové zaťaženie (odpredaj majetku z odstupujúceho podniku). Aké sú možnosti pozastavenia živnosti ?

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    dara a ten tvoj klient má živnosť? Ak áno, tak nie je veľký problém, začne to vybavovať na Živnostenskom úrade a potom dá vedieť na iných úradoch. Tento klient má remeselnú živnosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.