Zavrieť

Porady

DPH súhrnný výkaz

Chcem sa opýtať a počuť od viacerých akú majú odpoveď na toto.ked sme vystavili faktúru do členského štátu a dodaný tovar bol 29.09.2008 a faktúra je vystavená 01.10.2008 t,j. dátum vystavenia 01.10.2008, dátum dodania 29.09.2008 do ktoreho mesiaca sa uvazda toto a akým kurzom. V účtovnictve mi to potom ako má ťahať do tržieb do ktorého mesiaca. A do súhrneho vykazu kedy v ktorom mesiaci? Potrebujem po lopate
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuzana30 Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať a počuť od viacerých akú majú odpoveď na toto.ked sme vystavili faktúru do členského štátu a dodaný tovar bol 29.09.2008 a faktúra je vystavená 01.10.2008 t,j. dátum vystavenia 01.10.2008, dátum dodania 29.09.2008 do ktoreho mesiaca sa uvazda toto a akým kurzom. V účtovnictve mi to potom ako má ťahať do tržieb do ktorého mesiaca. A do súhrneho vykazu kedy v ktorom mesiaci? Potrebujem po lopate
    Ale veď odpoveď máš už tu:
    http://www.porada.sk/t91459-suhrnny-...tml#post833857

    Zuzana30 je offline (nepripojený) Zuzana30

    Zuzana30
    Tweety Pozri príspevok
    Lenže prečo sa potom píše že pre tovare odoslanom do EU je dátum dodania tovaru buď 15 den alebo dnom vyhotovenia faktúry.Raz ked mám ten tovar dodaný v septembri tak prečo píšu v zákone že má byť v súhrnom výkaze v 10/08

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.