Zavrieť

Porady

Dovolenka

Dobry den prajem ako mam urobit v mrp ak ukoncujem PP so zamestnancom ku dnu 30.9.2008 a ostalo mu 15 dni nevycerpanej dovolenky ako to mam hodit do vyplaty za september? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    A ešte jedna otazocka ak mi ostalo 15dni dovolenky vypocitam ju spravne akju vynasobim s priemerom dovolenky co je u neho 46,81 x 15 dni? dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ali8 Pozri príspevok
    A ešte jedna otazocka ak mi ostalo 15dni dovolenky vypocitam ju spravne akju vynasobim s priemerom dovolenky co je u neho 46,81 x 15 dni? dakujem
    46,81 je zrejme priemerný zárobok za jednu hodinu. Násobíš ho počtom hodín za deň a denný priemer násobíš počtom dní preplatenej dovolenky

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    ali8 Pozri príspevok
    A ešte jedna otazocka ak mi ostalo 15dni dovolenky vypocitam ju spravne akju vynasobim s priemerom dovolenky co je u neho 46,81 x 15 dni? dakujem
    Pod mzd.zložkou 199 máš počet dní prepl.dovol. Zadáš počet dní a pri výpočte mzdy Ti vypočíta preplatenú dovolenku.

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    no trosku som sa sekla myslela som ten priemer vynasobit nie s 15dnami ale s hodinami co je u neho kedze pracuje na styri hodiny 60hodin cize dovolenka vyjde na 2808sk je to spravne?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ali8 Pozri príspevok
    a pocita mi to spravne ked mi vychadza vymeriavaci zaklad vyssi ako obvykle?
    Musíš ho mať vyšší minimálne o tú preplatenú dovolenku , lebo preplácaš dovolenku mimo základného fondu pracovného času

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    Chcel by som vyuzit tuto temu.
    Prosim Vas, ako vyriesim v MRP tento problem. Chcem pouzit par dni z dovolenky roka 2009 na vykrytie dovolenky v decembri 2008. Je to mozne?
    Dakujem

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať ako robíte dovolenku pri nástupe zamestnanca. Napr. nastúpil 1.9.08 a na páske za mesiac september mu dáte aký nárok dovolenky keď ešte neviete či u Vás bude do konca roka?

    dobsony je offline (nepripojený) dobsony

    pracujúca mamička dobsony
    Podľa môjho názoru, keď odpracuje v danom mesiaci 21 dni, tak má nárok za 1/12 celkovej dľžky dovolenky.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    rommy Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať ako robíte dovolenku pri nástupe zamestnanca. Napr. nastúpil 1.9.08 a na páske za mesiac september mu dáte aký nárok dovolenky keď ešte neviete či u Vás bude do konca roka?
    Ja v takomto prípade nastavým pomernú časť nároku na príslušný rok. Keby náhodou odišiel skôr, tak program pri nahodení dátumu výstupu automaticky sa pýta či má krátiť nárok.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    fizzy Pozri príspevok
    Chcel by som vyuzit tuto temu.
    Prosim Vas, ako vyriesim v MRP tento problem. Chcem pouzit par dni z dovolenky roka 2009 na vykrytie dovolenky v decembri 2008. Je to mozne?
    Dakujem
    Posúvam otázku.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    fizzy Pozri príspevok
    Chcel by som vyuzit tuto temu.
    Prosim Vas, ako vyriesim v MRP tento problem. Chcem pouzit par dni z dovolenky roka 2009 na vykrytie dovolenky v decembri 2008. Je to mozne?
    Dakujem
    Je možné. Ale len tak, že cez personalistiku - dovolenka - agenda - inicializacia dovolenky konkretneo zamestnanca zadáš o toľko dni viacej dovolenky, o kolko potrebuješ viac (z roku 2009). Inak ťa program nepustí prečerpať dovolenku.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    V roku 2008 mu priradíš viac dní dovolenky ako mal nárok. Jedine takto. A v roku 2009 keď mu budeš inicializovať dovolenku tak o tých pár dní mu dáš menej.

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    Nepridaval som dovolenku. Vycerpal som dovolenku 2008 do nuly, a v roku 01/2009 odratam este zostavajucu dovolenku. Po dohode so zamestnancami.

    martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

    martina2006
    Zamestnanec bol celý mesiac marec PN, k 31.3.2009 ukončil PP dohodou. Ostalo mu 7 dni nevyčerpanej dovolenky z r. 2008 + 5 dni za rok 2009 spolu 12 dni , ktoré chce preplatiť. Ak zadám v pol 199 - 12 dni preplatiť dovolenku, ráta mi odovody iba do ZP, nemajú byť odvody aj do SP- úrazové poistenie? Ďakujem.

    sysula je offline (nepripojený) sysula

    sysula
    martina2006 Pozri príspevok
    Prosím Vás nevie mi niekto poradiť ako zadať aby mi rátalo aj úrazové poistenie?
    - Pracovný pomer konkrétneho zc
    - Poistné
    - Úrazové poistenie
    - Pridať
    - Vyplniť podľa potreby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.