Zavrieť

Porady

Kúpa nehnuteľnosti ČR - DPH

Ahojte,
keďže nie som dostatočne znalá v DPH-čke, zaujímalo by ma, ako sa riešie situácia, ak slovenská firma - platca DPH - kúpi nehnuteľnosť v Čechách taktiež od platcu.
Bude faktúra od českej firmy vystavená s českou DPH? akú DPH-čku si bude moja firma uplatňovať na vstupe?

díky moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    verca2 Pozri príspevok
    Ahojte,
    keďže nie som dostatočne znalá v DPH-čke, zaujímalo by ma, ako sa riešie situácia, ak slovenská firma - platca DPH - kúpi nehnuteľnosť v Čechách taktiež od platcu.
    Bude faktúra od českej firmy vystavená s českou DPH? akú DPH-čku si bude moja firma uplatňovať na vstupe?

    díky moc
    Bude sa jednať o českú DPH a ako slov. platiteľ si túto DPH nemáte voči komu nárokovať ( v rámci slov. DP k DPH ) - teda si ju nebudete nárokovať .

    verca2 je offline (nepripojený) verca2

    človek ktorého baví jeho práca. Len keby bolo viacej času na štúdium :-( ...viac verca2
    a ak by išlo o tretiu krajinu, teda mimo EÚ.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    verca2 Pozri príspevok
    a ak by išlo o tretiu krajinu, teda mimo EÚ.
    Pokiaľ kupovanú nehnuteľnosť "nepreveziete" ( čo je veľmi nepravdepodobné, ba až vylúčené ) na územie Slovenska, miestom dodania tovaru bude stále iný štát, nie SR. Analogicky to platí aj pre tretie krajiny. Nedá sa hovoriť o dovoze ani o nedobudnutí tovaru v tuzemsku z iného čl.štátu EU.

    verca2 je offline (nepripojený) verca2

    človek ktorého baví jeho práca. Len keby bolo viacej času na štúdium :-( ...viac verca2
    benka Pozri príspevok
    Bude sa jednať o českú DPH a ako slov. platiteľ si túto DPH nemáte voči komu nárokovať ( v rámci slov. DP k DPH ) - teda si ju nebudete nárokovať .
    ďakujem za odpoveď. Už len jedna otázka. platí to tak isto aj pre tretie krajiny predpokladám...??

    verca2 je offline (nepripojený) verca2

    človek ktorého baví jeho práca. Len keby bolo viacej času na štúdium :-( ...viac verca2

    Dík (aj za moje ďalšie tri kolegyne)

    Kúpa nehnuteľnosti ČR - DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.