Zavrieť

Porady

auto v podnikaní

43 ročná účtovníčka
Pekný večer poradáci - potrebujem od Vás radu prečítala som veľa príspevkov ale aj tak by som potrebovala pomoc. SZČO - podniká : predaj nákup čiže má obchod, zároveň ide vybaviť živnosť na autodopravu. Auto má jej manžel nie ona - potrebuje to auto prepísať na seba alebo môže mať na manžela / auto do 3,5 t /keď som to dobre pochopila spadá to pod voľné živnosti- chcú robiť aj medzinárodnú prepravu . Nemala som ešte firmu s touto živnosťou poradíte mi prosím čo by som mala vedieť. Za pomoc díki.
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

pokiaľ je automobil súčasťou BSM stačí, ak ho daňový subjekt (manželka) vloží do obchodného majetku - netreba robiť prepis na SZČO.

čo ostatné by si mala vedieť: pýtaj sa, pretože nevieme, čo nevieš.
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Ďakujem ermon až teraz som sa tu dostala čiže stačí vložiť do obch. majetku, prihlásiť na daňový úrad a v 1/2009 zaplatiť cestnú daň a podať priznanie na DzMV tým pádom môžem vlastne účovať PHM - spotrebu a ostatné veci ako oprava atd. Veci čo môžem a čo nie tie ovládam. Súhlasíte ?
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Prepáčte ešte jedna otázočka teraz som sa dozvedela pred chvílkou, že to auto je prepísané na syna nie na manžela čo v tom prípade bude musieť SZČO asi prepísať na seba. Pomôžete mi vopred ďakujem .
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

áno, prepísať na seba a vložiť do OM. Prípadne Zmluva o prenájme dopravného prostriedku medzi synom a podnikateľom, vtedy platíš synovi nájomné, DÚ daň z MV a PHM a ostatné ako keby bolo v majetku.
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Ďakujem ermon za pomoc bodík pravdaže len kus musíš počkať najprv musím dať iným. Ešte raz ďakujem.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Monika C. a nechceš si "upraviť" profil?
Vek:
40
Kto som?:
37 ročná účtovníčka


domnievam sa, že ho máš tri roky starý...
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Máš pravdu musím upraviť len momentálne oslavujeme tak len sem tam tu odbehnem. Zajtra to bude a dík.
0 0
feap1 feap1

feap1 je offline (nepripojený) feap1

Mám otázočku: aby auto mohlo byť v podnikaní (zaradené do obchodného majetku) musí byť v dokladoch (napr. technický; leasingová zmluva ...) uvedené IČO? Čo v prípade, keď je tam len rodné číslo podnikateľa? Je možné ho vložiť do majetku firmy?
0 0
buda buda

buda je offline (nepripojený) buda

Otec mi požičal auto na podnikanie.Chcem si ho dať do výdavkov .Musím mať uzavretú zmluvu o prenájme uvedeného auta ,platiť mu prenájom na akom sa dohodneme a aké ďalšie vydávky si môžem zarátať do výdavkov v ročnom zúčtovaní.Ďakujem a prajem príjemný deň.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

feap1 Pozri príspevok
Mám otázočku: aby auto mohlo byť v podnikaní (zaradené do obchodného majetku) musí byť v dokladoch (napr. technický; leasingová zmluva ...) uvedené IČO? Čo v prípade, keď je tam len rodné číslo podnikateľa? Je možné ho vložiť do majetku firmy?
IČO tam nemusí byť. Automobil je možné vložiť do podnikania, aj keď je TP na r.č.
0 0
feap1 feap1

feap1 je offline (nepripojený) feap1

ermon Pozri príspevok
IČO tam nemusí byť. Automobil je možné vložiť do podnikania, aj keď je TP na r.č.
Čiže aj v prípade auta, ktoré je na lízing, možno dávať do nákladov úroky z lízingu, údržbu, .... (a lízingová zmluva je na r.č. podnikateľa)??
0 0
zuzkic zuzkic

zuzkic je offline (nepripojený) zuzkic

mám jednu otázočku, ona je SZCO,auto je písané na manžela, je lízované. Ona s ním spraví zmluvu o prenájme / aj keď by nemusela - bezpodielové vl, bude mať súhlas lízingovky/ auto nebude v majetku , bude ho využívať na podnikateľské účely, dá si do nákladov, PHM, opravy ......
Samozrejme ho prihlási na DU. Je to tak správne???
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
AK auto nie je v majetku, tak si uplatní paušál 5,50.
0 0
zuzkic zuzkic

zuzkic je offline (nepripojený) zuzkic

ale auto je majetkom lízingovky????
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Ospravedlňujem sa, nesprávne som naformulovala odpoveď, auto na lízing by muselo byť zaradené v majetku firmy.
http://www.porada.sk/t47052-phm-a-auto-na-lizing.html
http://www.porada.sk/t60356-auto-na-...ada-za-km.html
http://www.porada.sk/t17643-p11-zasa...podnikani.html
Naposledy upravil ZuzanaP : 27.10.08 at 07:04 Dôvod: pridanie linkov
0 0
zuzkic zuzkic

zuzkic je offline (nepripojený) zuzkic

veľmi pekne ďakujem, ale pri tejto príležitoti ma napadla ešte jedna otázka, SZCO si kúpil auto na lízing ešte ako nepodnikateľ. teraz si ho chce dať do majetku , ale TP je vystavený na r.č.
Neviem , či si ho môže dať do majetku, alebo musí byť za "mierny" poplatok TP prepísaný na ICO. Lízingovka tvrdí , že musí byť spravený prepis.
ďakujem za rady a odpovede.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzkic Pozri príspevok
veľmi pekne ďakujem, ale pri tejto príležitoti ma napadla ešte jedna otázka, SZCO si kúpil auto na lízing ešte ako nepodnikateľ. teraz si ho chce dať do majetku , ale TP je vystavený na r.č.
Neviem , či si ho môže dať do majetku, alebo musí byť za "mierny" poplatok TP prepísaný na ICO. Lízingovka tvrdí , že musí byť spravený prepis.
ďakujem za rady a odpovede.
Tvrdi správne.
0 0
zuzkic zuzkic

zuzkic je offline (nepripojený) zuzkic

stručná, ale jasná odpoveď, ktorá nepotešila
0 0
feap1 feap1

feap1 je offline (nepripojený) feap1

Moja otázka na tweety, prečo musí dať prepísať TP (r.č. na IČO). Znamená to, že odpoveď na moju otázku od ermon-a (#11) je nesprávna?
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

feap1 Pozri príspevok
Mám otázočku: aby auto mohlo byť v podnikaní (zaradené do obchodného majetku) musí byť v dokladoch (napr. technický; leasingová zmluva ...) uvedené IČO? Čo v prípade, keď je tam len rodné číslo podnikateľa? Je možné ho vložiť do majetku firmy?
Ak sa robí leasingová zmluva na IČO tak aj TP nakoľko je to obchodný vzťah dvoch podnikateľských subjektov.
Naposledy upravil AHA : 28.10.08 at 07:48
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať