Zavrieť

Porady

chyba v uctovnictve

Dobrý večer, dodatočne sme zistili, že sme nesprávne zaúčtovali - v JÚ jednu položku a tým sa meni situácia v tom, že výdavky sú v inej výške - menšie a tym vznika rozdiel aj v dani . z príjmu Prosíme poraďte ako v tomto prípade postupovať a aké sú sankcie, prípadne daňovej kontroly v tejto spojitosti. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    sluzby Pozri príspevok
    Dobrý večer, dodatočne sme zistili, že sme nesprávne zaúčtovali - v JÚ jednu položku a tým sa meni situácia v tom, že výdavky sú v inej výške - menšie a tym vznika rozdiel aj v dani . z príjmu Prosíme poraďte ako v tomto prípade postupovať a aké sú sankcie, prípadne daňovej kontroly v tejto spojitosti. Dakujem.
    Ak sa to týka predchádzajúceho obdobia je Vašou povinnosťou podať dodatočné DP s uvedením dátumu, kedy ste rozdiel zistili.
    V prípade, že podáte dodatočné DDP sú sankcie o polovicu nižšie ako keď Vám na chybu príde DK.
    Výška sankcie je dané § 35 zákona 511/1992 v znení nesk. predpisov.- trojnásobok základnej úrokovej sadzby NBS krát rozdiel vyplývajúci z DDP deleno dvoma plus § 36 sankčný úrok

    sluzby je offline (nepripojený) sluzby

    Ing. ekonomie sluzby
    dakujem pekne, mam pokazeny cely vecer, /ide o rozdiel sumy 1000,- Sk vo výdavkoch/, výpočet som pochopila, ale este sa chcem opytat na tie sankcie, neviem to najst - mozete mi ich aspon trochu priblizit.
    este raz vdaka.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    sluzby Pozri príspevok
    dakujem pekne, mam pokazeny cely vecer, /ide o rozdiel sumy 1000,- Sk vo výdavkoch/, výpočet som pochopila, ale este sa chcem opytat na tie sankcie, neviem to najst - mozete mi ich aspon trochu priblizit.
    este raz vdaka.
    No myslím, že ten rozdiel nie je tak hrozný .... stávajú sa omyly s väčšími sumami, a to sú iné "kávy" ..... takže nekaz si večer zbytočne. Sankčný úrok si môžeš vypočítať, ale ako rátam ak to je za rok 2007 a od marca, tak doplatok dane 1000,-Sk robí do dnešného dňa úrok približne 33,-Sk ku dňu 6.10, takže platiť ho nebudeš .... Výpočet: 3x4,25% / 365 x 189 dní / 2. No ale ak je tých 1000, Sk rozdiel výdavkový - z toho daň je 190,-Sk ..... tak úrok bude ešte menší. Sú to zanedbateľné sumy, ja by som to neopravovala ...
    Naposledy upravil Orsz : 05.10.08 at 20:35

    sluzby je offline (nepripojený) sluzby

    Ing. ekonomie sluzby
    dakujem krasne. chcem sa opytat, ked podam dodatocne DP, musim prilozit aj vykazy,vsak? A este nieco DU mi oznami vysku pokuty a potom "zvykne" nasledovat hned danova kontrola? Alebo ako to prebieha, nemame s tym skusenosti,nech vieme co nas caka.pohodovy den vsetkym.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Polly404 Pozri príspevok
    Niektoré DÚ zvyknú dávať za dodatočné DP pokutu 2000,-Sk + sankčný úrok.
    Za podanie DDP určite nemôže vyrubiť DÚ pokutu 2000 SK - je to zákonný nárok daňovníka. Takútu pokutu zvyknú DÚ vyrubiť v prípade neskoro podaného riadneho DP, Hlásenia, Prehľadu ...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    sluzby Pozri príspevok
    dakujem krasne. chcem sa opytat, ked podam dodatocne DP, musim prilozit aj vykazy,vsak? A este nieco DU mi oznami vysku pokuty a potom "zvykne" nasledovat hned danova kontrola? Alebo ako to prebieha, nemame s tym skusenosti,nech vieme co nas caka.pohodovy den vsetkym.
    Áno k DDP sa prikladajú aj výkazy. Nezvykne nasledovať hne´d daňová kontrola a už vôbec nie kvôli 190 SK. . Zákon umožňuje podávať DDP, nakoľko nikto nie je neomylný a zákon dáva možnosť DDP tieto omyly naprávať. Pokutu platiť nebudete, nakoľko pokuta do 500 SK sa nevyrubuje .
    Sankčný úrok sa nevyrubuje v polovičnej výške, ale sankčný úrok sa počíta najdlhšie za štyri roky omeškania s platbou /ten sa počíta so 4-násobku základnej úrokovej sadzby NBS/...kedy u Vás tiež nedosiahne výšku 500 SK.
    Záver- čo sa sankcií týka rozdiel v dani, ktorý Vám vznikol je nízky pre vyrubenie pokuty i sankčného úroku.

    Hore v lište máš slovo "zákony" klikni a pozri zákon o správe daní a poplatkov §§35, 35b.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    sluzby Pozri príspevok
    este sa chcem opytat na tie sankcie, neviem to najst - mozete mi ich aspon trochu priblizit.
    este raz vdaka.
    Môžeš kliknúť tu:
    http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...T445''
    alebo na spomínanej stránke www.drsr.sk a klikneš na kalkulačku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.