Zavrieť

Porady

Rodičovská a živnostenský list

Dobrý deň, vedel by miniekto z Vás poraďiť?
Som na rodičovskej dovolenke so 7 mesačným dieťaťom, mám vo výhľade prácu na 4-5 hodín z domu, avšak na živnostenský list. Ako sa vybavuje živ. list v mojom prípade, budem odvádzať odvody? môže takáto práca ovplyvniť môj odičovský príspevok zo soc. poisťovne?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    lena31 Pozri príspevok
    Dobrý deň, vedel by miniekto z Vás poraďiť?
    Som na rodičovskej dovolenke so 7 mesačným dieťaťom, mám vo výhľade prácu na 4-5 hodín z domu, avšak na živnostenský list. Ako sa vybavuje živ. list v mojom prípade, budem odvádzať odvody? môže takáto práca ovplyvniť môj odičovský príspevok zo soc. poisťovne?
    Dakujem
    http://www.porada.sk/t84316-zacat-po...materskej.html

    http://www.porada.sk/t91689-rodicovs...sus-praca.html

    derkovazuzka je offline (nepripojený) derkovazuzka

    mám už skoro 2-roč. syna Darka, je to taký malý čertík, ale veľmi ho ľúbim.... ...viac derkovazuzka
    ahoj ja mám 1,5 ročného syna...Ak chces začať robiť na ŽL musíš dať dieťa do jasiel, o rod. príspevok neprídeš, len musís si platiť tie detské jasle....zahlásis sa na živn. register, vydajú ti ŽL, obehás všetky inštitúcie, zdravotnú poisťovňu, daňový úrad, a začneš podnikať...do sociálky ísť nemusís, platiť odvody si budes až o rok...na úrade kde si si vybavovala RP povieš že dieťa chodí do jasiel (treba papier) a tým je to vybavené...
    Monika Kováčová
    derkovazuzka Pozri príspevok
    ahoj ja mám 1,5 ročného syna...Ak chces začať robiť na ŽL musíš dať dieťa do jasiel, o rod. príspevok neprídeš, len musís si platiť tie detské jasle....zahlásis sa na živn. register, vydajú ti ŽL, obehás všetky inštitúcie, zdravotnú poisťovňu, daňový úrad, a začneš podnikať...do sociálky ísť nemusís, platiť odvody si budes až o rok...na úrade kde si si vybavovala RP povieš že dieťa chodí do jasiel (treba papier) a tým je to vybavené...
    do jasiel netreba dávať dieťa... stačí keď bude u babky... bez papierov. Resp. môj prípad: dieťa je so mnou v práci...
    Musíš dodržať len jednu zákonnú podmienku okrem Trvalého pobytu na SR: dieťa nemôže byť v štátnom zariadení...
    Babka nie je štátne zariadenie, rovnako ako moja kancelária

    derkovazuzka je offline (nepripojený) derkovazuzka

    mám už skoro 2-roč. syna Darka, je to taký malý čertík, ale veľmi ho ľúbim.... ...viac derkovazuzka
    kolko má tvoje dieťa rokov????ja som sa na to bola pýtať a nemôže byť u nikoho iného ako v jasliach, a jasle nie sú štátne zariadenie, to je škôlka....a včom podnikáš???
    Monika Kováčová
    derkovazuzka Pozri príspevok
    kolko má tvoje dieťa rokov????ja som sa na to bola pýtať a nemôže byť u nikoho iného ako v jasliach, a jasle nie sú štátne zariadenie, to je škôlka....a včom podnikáš???
    jedno 2,5 roka a druhé 9 mesiacov .... na RP som už druhý krát s 9 mesačnou dcérou... a ešte mám 9 ročné...

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    derkovazuzka Pozri príspevok
    kolko má tvoje dieťa rokov????ja som sa na to bola pýtať a nemôže byť u nikoho iného ako v jasliach, a jasle nie sú štátne zariadenie, to je škôlka....a včom podnikáš???

    Nechystám sa na materskú, ale zaujíma ma ,prečo nemôže byť dieťa u nikoho iného ako v jasliach. Kto Ti podal túto info a ktorým §-om argumentoval ?

    derkovazuzka je offline (nepripojený) derkovazuzka

    mám už skoro 2-roč. syna Darka, je to taký malý čertík, ale veľmi ho ľúbim.... ...viac derkovazuzka
    niekto mi to vravel, neviem kto, ale aj na úrade mi to hovorili a aj riaditelka jasiel....

    Rodičovská a živnostenský list

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.