Zavrieť

Porady

§15 ods.8

Nasa spolocnost dodava do CR sluzby, ktore maju podla §15 ods. 8 miesto zdanenia v inom state, takze si ich samozdanuje nas obchodny partner v CR. Do ktoreho riadku v priznani DPH mam tuto sumu uviest? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Nakoľko uvedené plnenie nie je predmetom DPH podľa §2 zákona o DPH, v daňovom priznaní k DPH sa neuvádza.
    Naposledy upravil petra:-) : 11.05.05 at 05:59 Dôvod: doplnenie §

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    Tento problém som mala hneď prvý mesiac po vstupe do Únie. V riadku 5 máš dodanie tovarov a služieb oslobodených od dane, teoreticky tam by to mohlo ísť, nesedel by ti však potom súčet riadkov 6,7 a 8. Daňový poradca nám povedal, že tieto služby vôbec nemáme uvádzať v priznaní k DPH, nakoľko na ne zabudli zaviesť kolonku

    Katarina1 je offline (nepripojený) Katarina1

    Katarina1
    My sme dodali reklamne sluzby do CR a uviedli sme sumu na r. 7 a potom na r. 5, kde je sucet a vsetko sedelo.

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    Katarina1
    My sme dodali reklamne sluzby do CR a uviedli sme sumu na r. 7 a potom na r. 5, kde je sucet a vsetko sedelo.
    Tiež som to tak pôvodne chcela urobiť, ale do r. 7 sa píšu dodania oslobodené podľa § 43 a ten pojednáva o tovare a nie o službe. Inak pri prvom daňovom prizananí po vstupe do EÚ, v máji som to šupla iba do riadku 5, potom mi jasné že nesedel súčet 6+7+8=5, ale z daňového úradu sa nikto dodnes neozval...

    Grófová je offline (nepripojený) Grófová

    Grófová
    Kity, do žiadneho riadku výkazu DPH túto sumu nedávaj, lebo tam neptarí. Ako hovorí Jamajka, tak do riadku 07 patrí výlučne dodanie tovaru z tuzemska do iného členského štátu. Keby si tam tú sumu mala, musíš urobiť štvrťročný súhrnný výkaz, ten vychádza z riadkov 07 za štvrťrok a podáva sa výlučne za tovar vyvezený do EU. A ozaj, o akú službu sa jedná ?

    Katarina1 je offline (nepripojený) Katarina1

    Katarina1
    Prave som si precitala ten § 43 a mate pravdu, ide len o tovar. No co, zabijem sa, ked som vyplnila jeden riadok navyse a stalo sa to iba raz? Na moju danovu povinnost to nemalo ziaden vplyv :-)

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    Katarina1
    Prave som si precitala ten § 43 a mate pravdu, ide len o tovar. No co, zabijem sa, ked som vyplnila jeden riadok navyse a stalo sa to iba raz? Na moju danovu povinnost to nemalo ziaden vplyv :-)
    Katka, to nevadí. Ja mám vo firme vsetko: nadobudnutie aj tovaru aj služby, dodanie aj tovaru aj služby, colnicu - dovoz, vývoz do 3.krajín, dokonca dodanie do čl. štátov EÚ, ale nepreclený tovar, takže vlastne "vývoz" do Únie, trojstranné obchody. Keď k nám prišla kontrola, tak som ich domotala, že mi pomaly uverili aj to, že zajtra sú Vianoce. Ani oni sa v tom tiež nevyznali...

    Kity je offline (nepripojený) Kity

    Kity
    Jamajka, tak to si na tom podobne ako ja, aj u nas su snad vsetky mozne kombinacie a mne samej sa z toho uz robi pekny gulas, pretoze to vsetko robim sama, lenze kontrolu sme este nemali, tak sa necham prekvapit :-) Prajem pekny zbytok dna.

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    Neboj Kity, nejak sa z toho vymotáme (do dôchodku) Ešteže máme Poradu.
    Pekný deň a pa.

    janka37 je offline (nepripojený) janka37

    janka37
    Pred nejakym casom sme mali tiez takyto pripad (§15, ods.8). Radila som sa s viacerymi, nazory sa rozchadzali. Nakoniec rozhodlo to, ze ani software mi to tam neuviedol, tak som to tam nenapisala.
    Teraz tu mam prave kontrolu, ktora mi to vytkla, ale nerobili z toho kovbojku. Len ma upozornili, ze to tam uvadzat treba, takisto na suctovy riadok 5. Takze asi tolko moja skusenost...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.