Zavrieť

Porady

dph kupa auta v zahranici

dobry den prajem.
viem mi prosim niekto odobrit tento postup?
ak s.r.o. - platca dph - kupi auto (osobne M1) jazdene v nemecku, kde dph nie je vycislena - vnutrospolocenske bezdanove dodanie - na slovensku ma povinnost samozdanenia, teda uvedie 19% dan v danovom priznani, ale fyzicky ju odviezt danovemu uradu nemusi. je to v poriadku? dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    silviča je offline (nepripojený) silviča

    silviča
    dakujem pekne za tip, len je tam tolko vela roznych informacii na desiatkach stranok, ze sa mi tazko hlada odpoved prave na tento pripad :-(

    kika.z je offline (nepripojený) kika.z

    kika.z
    Dobry den,
    prosim Vas poradte mi.Firma s.r.o. platca DPH v SR,kupi jazdene vozidlo z aukcnej spolocnosti zo zahranicia EU a v nadobudacej fakture je DPH 0%,z faktury nie je mozne zistit ci bola uplatnena DPH,nakolko aukcna spolocnost je sprostredkovatel predaja.Je mozne pri jeho naslednom predaji na SR uplatnit §66,predavat auto bez DPH a zaplatit DPH iba za sprostredkovanie z rozdielu medzi kupnou cenou a predajnou?alebo je povinny odviest DPH pri dovoze?Dakujem

    dph kupa auta v zahranici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.