Zavrieť

Porady

Dohoda a obcan inej krajiny

Poraďte. Potrebujem uzavrieť dohodu o PČ alebo o VP so študentom VŠ na Slovensku, ktorý je občanom ČR. Môžem s ním dohodu uzavrieť? Ako je to s odvodmi do Sociálky a zražkovou, príp. preddavkovkou daňou? Predpokladám, že si nemôže uplatňovať nezdaniteľnú čiastku. Vďaka za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    <TABLE class=tborder style="BORDER-TOP-WIDTH: 0px" cellSpacing=1 cellPadding=6 width="100%" align=center border=0><TBODY><TR title="Príspevok 842416" vAlign=top><TD class=alt1 align=middle width=125>Finky</TD><TD class=alt2>Dohoda a obcan inej krajiny
    <HR>Poraďte. Potrebujem uzavrieť dohodu o PČ alebo o VP so študentom VŠ na Slovensku, ktorý je občanom ČR. Môžem s ním dohodu uzavrieť? ÁNOAko je to s odvodmi do Sociálky a zražkovou, príp. preddavkovkou daňou? Predpokladám, že si nemôže uplatňovať nezdaniteľnú čiastku. Môže Vďaka za radu. </TD></TR></TBODY></TABLE>
    http://mic.iom.sk/lang-sk/praca/zame...povolenie.html



    Ing. Dagmar Piršelová
    • Základná nezdaniteľná suma (na daňovníka):
    – počíta sa ako 19,2-násobok sumy životného minima platného k 1. januáru príslušného roka. Ide o sumu životného minima platnú pre jednu plnoletú fyzickú osobu,
    – nárok má každá fyzická osoba, aj cudzinec, študent, nezamestnaný (ak má napr. príjem na dohodu o vykonaní práce do možnej výšky), nezaopatrené dieťa, na ktoré si rodič uplatňuje daňový bonus, aj poberateľ výsluhového príspevku vyplácaného, ak služobný pomer trval aspoň 15 rokov,

    Finky je offline (nepripojený) Finky

    Finky
    Melnick, vdaka za radu. A ak mozem este otazka: do SC odvadzam normalne pod rodnym cislom ako pre Slovaka?
    Ak som to spravne vycitala tak do 7 dni musim tohto studenta potom prihlasit/odhlasit nielen na SC ale i na prislusnom UPSVaR?

    suklova je offline (nepripojený) suklova

    suklova
    Občan ČR má HPP v ČR a u nás pracuje od 12/2010 na dohodu. Môžem mu teda uplatniť odpoč.položku? Môžem mu potom urobiť aj ročné zúčtovanie dane z príjmov na území SR?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    suklova Pozri príspevok
    Občan ČR má HPP v ČR a u nás pracuje od 12/2010 na dohodu. Môžem mu teda uplatniť odpoč.položku? Môžem mu potom urobiť aj ročné zúčtovanie dane z príjmov na území SR?
    Mozes mu uplatnit odpociatelnu polozku - musi podpisat vyhlasenie. Mozes mu urobit aj RZ DzP.

    Upresnim - vztahuju sa na neho rovnake podmienky ako na slovenskeho obcana - ako nepoberanie dochodku, odpocitatelnu polozku si uplatnuje iba u Vas, a keby chcel odpocitatelnu polozku aj na manzelku napriklad, tak musi dosahovat min.90% celosvetovych prijmov na Slovensku (co asi neni jeho pripad, kedze ma TPP v CR a u Vas "iba" dohodu)

    suklova je offline (nepripojený) suklova

    suklova
    No teraz som sa dozvedela, že on má na slovensku aj sro-čku. Čiže ročné zúčtovanie mu nemôžem robiť a on by si mal podať DP, či? Už som z toho domotaná.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    suklova Pozri príspevok
    No teraz som sa dozvedela, že on má na slovensku aj sro-čku. Čiže ročné zúčtovanie mu nemôžem robiť a on by si mal podať DP, či? Už som z toho domotaná.
    Podla mna je podstatne, ci dostahoval ine zdanitelne prijmy, okrem tej z Dohody od Vas. Ak ma s.r.o., ale nema nijake ine zdanitelne prijmy, tak podla mna RZ DzP by slo. Si myslim.

    Dohoda a obcan inej krajiny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.