Zavrieť

Porady

Čerpadlo alebo ponorka

mám studnu 13m hlbokú chcel by som si dať spraviť rozvody vody do domu na WC a pračku. vite mi poradiť aké čerpadlo by som mal dať aby mi vodu v pohode vytiahlo z takej hlbky a tieť či to dať napriamo alebo dať nejaký zásobník vody do pivnice?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Podľa toho, čo som si pred nedávnom zisťoval ja, budeš potrebovať nejakú domácu vodáreň - čerpadlo s tlakovým zásobníkom vody a jedno tlakové ponorné čerpadlo, ktoré ti vytlačí vodu zo studne do vodárne.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Domová zostava vodárne je asi to najefektívnejšie riešenie. Ponorným čerpadlom tlačiť do zásobníka ( kontroluj e si tlak a dorovnáva objem vody). Pozor si treba dať na výkon (určujú ho predpokladané spotreby prevádzky), aby ti stíhalo črpadlo doplňať vodu do zásobníka.
    Dalo by sa ešte popdľa podmienok uvažovať aj o prípadnej úprave vlastností vody. ( tvrdost, ...)

    borob je offline (nepripojený) borob

    borob
    Všetko zaléži od HLBKY!!!! pozor na to ponorka vytlači aj zo 60 metrov ale žiadne klasicke čerpadlo nenasaje ani z 8 metrovej hlbky!!!!!preto je doležite vedieť aká je sacia hlbka studne a sacia hlbka čerpadla.
    Boro

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    borob Pozri príspevok
    Všetko zaléži od HLBKY!!!! pozor na to ponorka vytlači aj zo 60 metrov ale žiadne klasicke čerpadlo nenasaje ani z 8 metrovej hlbky!!!!!preto je doležite vedieť aká je sacia hlbka studne a sacia hlbka čerpadla.
    Boro
    No ja len upresnim ze nenasaje nasucho.
    Pokial je dole spatna klapka a cerpadlo sa zvrchu zaleje - a klapka drzi - tak nieje problem tahat klasickym cerpadlom aj zo 14m hlbky.
    ( je to tak riesene u rodicov )

    Čerpadlo alebo ponorka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.