Zavrieť

Porady

DPH a ERP

FO sa stal platcom DPH k 1.8.2008
do 23.8. mal pokladnicu kde sa mu nezobrazovala DPH, od 24.8.2008 ma novu pokladnicu, kde sa mu uz DPH zobrazuje...

ako zauctovat trzby zo starej pokladnice? predpokladam ze tam DPH neuctujem, kedze ju nema zobrazenu na uzavierke, az na tej od 24-31.31.8.2008..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mirhu Pozri príspevok
    FO sa stal platcom DPH k 1.8.2008
    do 23.8. mal pokladnicu kde sa mu nezobrazovala DPH, od 24.8.2008 ma novu pokladnicu, kde sa mu uz DPH zobrazuje...

    ako zauctovat trzby zo starej pokladnice? predpokladam ze tam DPH neuctujem, kedze ju nema zobrazenu na uzavierke, az na tej od 24-31.31.8.2008..
    No keď bol platiteľom DPH od 01.08. tak by mal z tržby za obdobie 01.08.-23.08. tak isto odviesť DPH.
    A ak do 24.08. používal pokladňu bez DPH, tak porušil zákon.

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    smith Pozri príspevok
    No keď bol platiteľom DPH od 01.08. tak by mal z tržby za obdobie 01.08.-23.08. tak isto odviesť DPH.
    A ak do 24.08. používal pokladňu bez DPH, tak porušil zákon.
    cize dam to do knihy DPH.. a s tou pokladnou, asi trikrat som mu to hovorila a dal to spravit az toho 23.8....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.