Zavrieť

Porady

DPH a dopravné

Pekný večer poradáci : potrebujem od Vás niečo potvrdiť : robíme internetový obchod čiže nakupujeme a odosielame tovar zákazníkom len v SR. Vystavujeme FA na tovar a dopravné ide mi o to dopravné : podľa mňa ide na to 19 % daň sme platcami DPH / niektorí tvrdia že nie / čiže spočítam sumu za tovar + dopravné a tak nato 19 %. Potvrdíte mi to? Tovar je odoslaný UPS dobierkou zároveň zato dostaneme FA s DPH.
Ešte jedna otázka : robím teraz 3.Q v 2.Q nebolo práve tých 19 % napočítané na 4 FA robí to / 4x200=800/ čiže DPH 152,- Sk môžem to započítať do 3.Q alebo musím podať opravné aj keď nerada. Poradíte mi - vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Monika C. Pozri príspevok
    Pekný večer poradáci : potrebujem od Vás niečo potvrdiť : robíme internetový obchod čiže nakupujeme a odosielame tovar zákazníkom len v SR. Vystavujeme FA na tovar a dopravné ide mi o to dopravné : podľa mňa ide na to 19 % daň sme platcami DPH / niektorí tvrdia že nie / čiže spočítam sumu za tovar + dopravné a tak nato 19 %. Potvrdíte mi to? Tovar je odoslaný UPS dobierkou zároveň zato dostaneme FA s DPH.
    Ešte jedna otázka : robím teraz 3.Q v 2.Q nebolo práve tých 19 % napočítané na 4 FA robí to / 4x200=800/ čiže DPH 152,- Sk môžem to započítať do 3.Q alebo musím podať opravné aj keď nerada. Poradíte mi - vopred ďakujem.
    Áno, dopravné je služba, vstupuje do ceny tovaru, a preto podlieha dph.
    Za 2 Q musíš podať Dodatočné DP, nie opravné.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ďakujem Majka toto dodatočné musí byť a zároveň kontrola ale pokuta ma čaká všakže. Dakujem moc.

    vjejka je offline (nepripojený) vjejka

    vjejka
    Sankčný úrok do 500 SK sa nevyrubuje, iba doplatíš 152 sk, podas priznanie a sankcny urok ti nepride. Môžeš si to overiť na stránke www.drsr.sk, tak je kalkulačka a tam vypočet sankčného úroku.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ďakujem vjejka mali sme nadmerák, ktorý nebol vyplatený čakajú na tento kvartál takže to tam len vyrovnám podľa dodatočného DP. Ešte raz dík.Súhlasíte poradáci ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Monika C. Pozri príspevok
    Ďakujem vjejka mali sme nadmerák, ktorý nebol vyplatený čakajú na tento kvartál takže to tam len vyrovnám podľa dodatočného DP. Ešte raz dík.Súhlasíte poradáci ?
    Čiže sa Ti týmto zníži NO.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ďakujem Majka a aj ostatným. Neviete mi pozrieť na rýchlo aj na DP k DPH príspevok odomňa . Ešte raz dík.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.