Zavrieť

Porady

FA z Čiech a DPH

Dobrý deň prajem milí poraďáci, už som 1x túto otázku dala na porade,ale nejak sa mi nedostáva odpovede a tak skúsim poprosiť o vašu ešte raz za čo Vám vopred ďakujem......
Prijatá FA z Čiech platca DPH faktura za služby ( licencia NET ). Faktura aj s českou DPH . Ako na to teraz? Samozdanenie? Platba bola zaplatena v celkovej sume aj s DPH.
Dalsia vec, ze je nespravne IČDPH odberatela CZxxx namiesto SK xxxx.
Ešte posledná otázočka, kde zistím čí zahraničný dodávateľ je registrovaný aj na SK?

DAkujem veľmi pekne a prajem krásny deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

    Jana1303
    Ja by som faktúru vrátila späť nech ju opravia.
    Registráciu zistíš na www.drsr.sk - Overovanie IČ v SR a pod tým je riadok Overovanie IČ v EU (na prvej strana vpravo - modrý obdĺžnik).

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Jana1303 Pozri príspevok
    Ja by som faktúru vrátila späť nech ju opravia.
    Registráciu zistíš na www.drsr.sk - Overovanie IČ v SR a pod tým je riadok Overovanie IČ v EU (na prvej strana vpravo - modrý obdĺžnik).
    Ja mám rovnaký prípad. Mám faktúru z Čiech od platcu DPH pre platcu DPH na SK, je už aj zaplatená. Chcem aby bola opravená. Ak mi ju však neopravia (neviem, či už neodviedli DPH) - viem, že ju musím samozdaniť, ale za základ beriem sumu bez DPH a na tú si vypočítam samozdanenie? Zaplatenú DPH si už asi nebudem môcť dať ani do nákladov. Ono to bola prvá faktúra, potom čo sa živnostník stal platcom DPH a zabudol to pri vystavovaní faktúry povedať.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    andyt Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem milí poraďáci, už som 1x túto otázku dala na porade,ale nejak sa mi nedostáva odpovede a tak skúsim poprosiť o vašu ešte raz za čo Vám vopred ďakujem......
    Prijatá FA z Čiech platca DPH faktura za služby ( licencia NET ). Faktura aj s českou DPH . Ako na to teraz? Samozdanenie? Platba bola zaplatena v celkovej sume aj s DPH.
    Dalsia vec, ze je nespravne IČDPH odberatela CZxxx namiesto SK xxxx.
    Ešte posledná otázočka, kde zistím čí zahraničný dodávateľ je registrovaný aj na SK?

    DAkujem veľmi pekne a prajem krásny deň.
    ...a nemal byť fa od CZ dodávateľa bez DPH???

    ak teda tá služba spadá pod tento odsek napr.:
    (8) Službami, pri ktorých sa určí miesto dodania podľa odseku 7 vrátane ich sprostredkovania v mene a na účet inej osoby a prijatia záväzku zdržať sa vykonávania týchto služieb, sú
    d) prevod alebo postúpenie autorských a im príbuzných práv, poskytnutie práv na predmety priemyselného vlastníctva a poskytnutie podobných majetkovo využiteľných práv,

    odsk.7
    (7) Miestom dodania služieb uvedených v odseku 8, ak sú tieto služby dodané osobe, ktorá podniká v členskom štáte inom, ako je členský štát dodávateľa služby, alebo zákazníkovi, ktorý má sídlo alebo bydlisko v treťom štáte, je miesto, kde má táto osoba sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, na ktorej spotrebu a využitie sa služby dodávajú; ak táto osoba nemá takéto miesto, je miestom dodania služby jej bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava. Ak sú služby uvedené v odseku 8 dodané osobou z tretieho štátu zdaniteľnej osobe, ktorá má sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň alebo bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava a služby sú určené na spotrebu a využitie v tuzemsku, miestom dodania služieb je tuzemsko.

    ...a vy ste ju tu mali SAMOZDANIŤ

    andyt je offline (nepripojený) andyt

    andyt
    ved práve v tom je ten problem , ze ja teraz neviem co s tym,ja by som to samozdanila,ale kedze FA vystavena s DPH 19% v českých korunách. Uhradená bola v celej sume na ucet českého dodávateľa. Nemal by potom vrátiť sumu DPH spat? Ale potom by sa mala aj FA zmenit ( opravit) bez DPH. A ak je na FA aj uvedene zle IČDPH SK ...to nebude problem??

    Dakujem za odpovede, lebo uz mam z toho ,,miš-maš,,

    andyt je offline (nepripojený) andyt

    andyt
    JAJA11 Pozri príspevok
    Ja mám rovnaký prípad. Mám faktúru z Čiech od platcu DPH pre platcu DPH na SK, je už aj zaplatená. Chcem aby bola opravená. Ak mi ju však neopravia (neviem, či už neodviedli DPH) - viem, že ju musím samozdaniť, ale za základ beriem sumu bez DPH a na tú si vypočítam samozdanenie? Zaplatenú DPH si už asi nebudem môcť dať ani do nákladov. Ono to bola prvá faktúra, potom čo sa živnostník stal platcom DPH a zabudol to pri vystavovaní faktúry povedať.
    JAJA11 a ako si to doriesila nakoniec? Samozdanila si ju a poziadala o opravu FA? U mna je ten isty problem.. novovzniknuty platca DPH.... nevedel...
    Dakujem..

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    andyt Pozri príspevok
    JAJA11 a ako si to doriesila nakoniec? Samozdanila si ju a poziadala o opravu FA? U mna je ten isty problem.. novovzniknuty platca DPH.... nevedel...
    Dakujem..
    No ono je to čerstvé. Podávam daňové priznanie za 3.kvartál. Obidve faktúry od tohto dodávateľa samozdaňujem. Ako to dopadne s DPH nechávam na podnikateľa, bude si to musieť vybaviť sám. Ešte som mu to ani nepovedala, lebo som na to prišla cez víkend. Dnes poobede mu budem volať a potom budem vidieť ako budú ochotný tí Česi.

    kira je offline (nepripojený) kira

    kira
    Dobrý deň. Prišla mi faktúra z ČR za výtvarný návrh s poznámkou,že plnenie je v SR. Faktura je bez DPH. Ide o samozdanenie? Vopred ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.