Zavrieť

Porady

Fa do štátu EU za reklamné služby

Prečítala som na porade všeličo o DPH, ale stále som si nie istá ako máme vystaviť fa. Ideme fakturovať reklamné služby do členského štátu EU. Zahraničný odberateľ je plátca DPH vo svojom štáte a platitelia DPH sme aj my.

Prosím o poradenie na čo si treba dať pozor. Myslím si, že fa bude vystavená bez DPH. Potrebovala by som vedieť do ktorých riadkov daňového priznania treba reklamné služby do zahraničia uviesť.
Za poradenie ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anežob je offline (nepripojený) Anežob

    Anežob
    Už som si to zistila, takže informácia pre tých, ktorí budú mať tiež pochybnosti ako fakturovať reklamné služby do iného členského štátu EU.
    Je to plnenie bez dane do zahraničia § 15 odst. 7 a 8 zákona o DPH. Do daňového priznania sa neuvádza.

    Pri vystavovaní fa nezabudnite na úplné údaje ako adresa, IČO, DIČ, IČ DPH vaše aj ich, bankové spojenie :
    Úplný názov vašej banky s adresou, číslo účtu, údaj Swift a IBAN - posledné dva údaje si treba zistiť vo svojej banke. Tieto dva údaje, ktoré bežne nepoužívam idem zistovať do banky, lebo aj skratky mi len povedali a ak sa to ináč píše, tak upresním neskôr.

    Majte sa pekne.

    Fa do štátu EU za reklamné služby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.