Zavrieť

Porady

Mám otázku a neviem ako začať...

Skúsim:

Je splnená podmienka oslobodenia od dane pri dodaní tovaru do IČŠ ak tovar ide takto?

Firma A (CZ)predáva tovar odberateľovi SK (OSK) pričom oslobodenie od dane preukazuje potvrdeným dodacím listom od odberateľa SK. Tovar je prepravovaný Firmou B (SK), ktorá sprostredkováva predaj firme A na Slovensku. Firma B dovezie tovar na SK, kde ho zabalí a prepravná spoločnosť ho dopraví odberateľovi SK. Prepravu platí odberateľ Sk.

Na prepravnom doklade u odberateľa Sk je uvedená preprava z mesta v Sk do mesta Sk...
Z pohľadu SK odberateľa : Ide o nadobudnutie tovaru z IČŠ alebo ide o dodanie tovaru v tuzemsku? Faktúra za tovar je z IČŠ bez DPH...


uff...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Neviem, či som to dobre pochopila. Môžem to chápať aj tak, že firma B dovezie v mene odberateľa SK tovar do skladu v SK a následne z tohto skladu ho slovenská prepravná spoločnosť doručí odberateľovi?
    Pričom tá sprostredkovateľská firma si za zabalenie nič neúčtuje?
    Monika Kováčová
    JankaO Pozri príspevok
    Neviem, či som to dobre pochopila. Môžem to chápať aj tak, že firma B dovezie v mene odberateľa SK tovar do skladu v SK a následne z tohto skladu ho slovenská prepravná spoločnosť doručí odberateľovi?
    Pričom tá sprostredkovateľská firma si za zabalenie nič neúčtuje?
    skôr Firma B dovezie v mene dodávateľa CZ tovar do sídla Firmy B, kde ho zabalí do krabice a pošle júpieskou odberateľovi SK. Firma B fakturuje sprostredkovanie obchodu pre firmu A /CZ/.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    ermon Pozri príspevok
    skôr Firma B dovezie v mene dodávateľa CZ tovar do sídla Firmy B, kde ho zabalí do krabice a pošle júpieskou odberateľovi SK. Firma B fakturuje sprostredkovanie obchodu pre firmu A /CZ/.
    Takže, ak odberateľSK pri tejto transakcii obdrží fa len od dodavateľa CZ, kde ako obidve strany vystupujú len oni a firma B to dovezie do SR v mene dodávateľa CZ, skús pozrieť § 11a odst.1

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    11a- je špecifické pre dodanie, ak je tovar umiestnený v sklade a je určený len pre dodanie pre jedného jediného zákazníka, kt. je vopred určený. Tento slovenský odberateľ by si vyberal postupne zo skladu tovar. Išlo by o premiestnenie tovaru. (mne sa to nevidí)

    Monika ty nemáš jednoduhšie otázky?
    Monika Kováčová
    betka Pozri príspevok
    11a- je špecifické pre dodanie, ak je tovar umiestnený v sklade a je určený len pre dodanie pre jedného jediného zákazníka, kt. je vopred určený. Tento slovenský odberateľ by si vyberal postupne zo skladu tovar. Išlo by o premiestnenie tovaru.

    Monika ty nemáš jednoduhšie otázky?
    hm... toto je pre viacero zákazníkov... takže ak je tovar prepravený z CZ na Slovensko takto, nejde o dodanie tovaru/nadobudnutie do/z IČŠ???

    wau: ak tovar prepraví dodávateľ firma A priamo odberateľovi SK tak je to oukej...

    čo však teraz s tými dokladmi z júpiesky u slovenských odberateľov???

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ešte raz idem čítať, moment..........
    Aj ja mám takýto prípad, ani som si to neuvedomila, a nepozastavila nad tým.
    Čech dodáva tovar Slovákovi cez UPC. FA je vystavená bez DPH. Teda ide o nadobudnutie podľa 11. Samozdaním. To, ako platí Čech UPS-kára to neviem. On mi to zloží a vyplatíme mu PP, pričom PPD je vystavený od UPS. Riešim to cez 11-nadobudnutie tovaru v tuzemsku. Mala som i odkontrolované.

    Neviem, či to UPC balí u nás, to ma nezaujíma.
    Monika Kováčová
    betka Pozri príspevok
    Ešte raz idem čítať, moment..........
    Aj ja mám takýto prípad, ani som si to neuvedomila, a nepozastavila nad tým.
    Čech dodáva tovar Slovákovi cez UPC. FA je vystavená bez DPH. Teda ide o nadobudnutie podľa 11. Samozdaním. To, ako platí Čech UPS-kára to neviem. On mi to zloží a vyplatíme mu PP, pričom PPD od UPC je na UPC. Riešim to cez 11-nadobudnutie tovaru v tuzemsku. Mala som i odkontrolované.

    Neviem, či to UPC balí u nás, to ma nezaujíma.
    ty to máš dobre, ty tam nemáš toho týpka SK firma B, čo to dovezie cez hranice a pošle júpieskou odberateľovi SK... A odberateľ Sk má doklad o preprave od UPC z miesta Sk na miesto SK... to to je prúúer

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    ermon Pozri príspevok
    ty to máš dobre, ty tam nemáš toho týpka SK firma B, čo to dovezie cez hranice a pošle júpieskou odberateľovi SK... A odberateľ Sk má doklad o preprave od UPC z miesta Sk na miesto SK... to to je prúúer
    Preto by som tam ten sklad strčila. Skús si pozrieť toto. Odberateľ nemusí byť jediný.
    .................................................. ............
    (až teraz som si prečítala SS, takže asi nič...)
    Naposledy upravil JankaO : 20.10.08 at 19:04
    Monika Kováčová
    no mám čo študovať...
    ale ako tam strčím ten sklad spätne???
    ďakujem moc. ak vás niečo ešte napadne, píšte.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    ermon Pozri príspevok
    no mám čo študovať...
    ale ako tam strčím ten sklad spätne???
    ďakujem moc. ak vás niečo ešte napadne, píšte.
    veď práve,...... že až po odoslaní som si prečítala SS, takže nič.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.