Zavrieť

Porady

životné minimum...

Zdravím Vás, poraďáci,môže sa ni prosím niekto vyjadriť k nasledovnej otázke?Budem mať nárok na životné minimum v nasled. prípade? O nejaký ten týždeň bude už rok čo som na PN. Po tomto termíne budem zaradený ako inv. dôchodca, avšak vyplatenie prvého dôchodku mi príde tak o 2-3 mesiace so spiatočnou splatnosťou.Bolo mi poradené do tej doby si podať o živ. minimum, resp. + dávku v núdzi.Sme bezdetná rodina, manželka je t.č. nezamestnaná a má poberať ca. 11.000,- Sk.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    V takýchto prípadoch je možné vyplácať zálohy na dôchodok, len neviem presne aké sú tam podmienky, ale na sociálke ti určite poradia. Zálohy ti potom budú odrátané z doplatku dôchodku. Myslím, že pri sume Sk 11.000,-- ak ju rozrátaš na 2 osoby, sumu životého minima prekaračuješ.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Len pre poriadok:

    Výška životného minima od 1. júla 2008

    5 390Sk mesačne pre jednu plnoletú fyzickú osobu,
    3 760 Sk mesačne ak ide o ďalšiu spoločne posudzovanú plnoletú fyzickú osobu,
    2 460 Sk mesačne ak ide o zaopatrené neplnoleté dieťa alebo ak ide o nezaopatrené dieťa.

    V tvojom prípade je to Sk 5390 + 3760 = 9.150,--
    Naposledy upravil ZDENIELA : 21.10.08 at 06:29 Dôvod: grafika

    pánkoj je offline (nepripojený) pánkoj

    pánkoj
    ZDENIELA Pozri príspevok
    Len pre poriadok:

    Výška životného minima od 1. júla 2008

    5 390Sk mesačne pre jednu plnoletú fyzickú osobu,
    3 760 Sk mesačne ak ide o ďalšiu spoločne posudzovanú plnoletú fyzickú osobu,
    2 460 Sk mesačne ak ide o zaopatrené neplnoleté dieťa alebo ak ide o nezaopatrené dieťa.

    V tvojom prípade je to Sk 5390 + 3760 = 9.150,--
    ... ďakujem za vysvetlenie ... veľa zdaru ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.