Zavrieť

Porady

Kúpa stavebného lešenia

Ahojte poraďáci, prosím pomôžte.
Podnikateľ - stavebná firma kúpil 200 m2 lešenia čo spolu aj s dph je 54000,-
a otázka: zaradili by ste to lešenie do majetku a odpisovali alebo jednoducho do výdavkov do réžie???prosím, poraďte, ĎĎĎ
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenko74 je offline (nepripojený) zdenko74

    zdenko74
    mam napredaj stavebne lešenie Bosta 70 pozinkovane ocelove podlažky 66m štvorc. za 2200euro nemate zaujem kontakt 0905778915

    TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

    TatianaM
    Až teraz som si všimla, že je to starší príspevok, ale i napriek tomu by som ho opäť otvorila. V roku 2008 som mala zaradené lešenie do KP 28.11.23. Podľa prevodového mostíka, ktorý som našla tu na porade, tak podľa nových skupín je to 25.11.23. V prílohe však tento KP nie je uvedený takže uvažujem správne ak sa riadim §26 odst. 2) DzP Hmotný majetok, ktorý nemožno zaradiť do OS podľa prílohy ....... zaradíme do OS 2.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Áno, tiež tak postupujem. Niekedy si hovorím že načo je v prílohe OS2, mali tam dať len OS1,3 a 4 a všetko ostatné by aj tak bolo podľa §26.2 v OS2

    Kúpa stavebného lešenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.