Zavrieť

Porady

blok z ERP a záväzok voči SP a ZP

Musí byť na bločku z ERP, podľa ktorého si vyhotovujem VPD aj pečiatka predajne?/Ja si myslím ,že nie, ale prosím aj tak o radu/.A ešte jedna otázka, týkajúca sa záväzkov voči ZP a SP - nedostal som žiaden rozpis platieb, len na lístku vypísané číslo učtu, variabilný sym. a ostatné údaje. Môžem si na takýto záväzok vyhotoviť interný doklad, keď nemám nič na základe čoho by som si ho zapísal v knihe záväzkov? Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    mirotn Pozri príspevok
    Musí byť na bločku z ERP, podľa ktorého si vyhotovujem VPD aj pečiatka predajne?/Ja si myslím ,že nie, ale prosím aj tak o radu/.A ešte jedna otázka, týkajúca sa záväzkov voči ZP a SP - nedostal som žiaden rozpis platieb, len na lístku vypísané číslo učtu, variabilný sym. a ostatné údaje. Môžem si na takýto záväzok vyhotoviť interný doklad, keď nemám nič na základe čoho by som si ho zapísal v knihe záväzkov? Ďakujem za rady.

    pečiatka na bločku nemusí byť, ale bloček musí obsahovať IČO,SK.... tu si pokukaj: http://www.porada.sk/t19368-peciatko...ady-z-erp.html

    na odvody si môžeš spraviť ID a ísť cez záväzky, to je OK.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Blok z ERP musí obsahovať určité náležitosti obsiahnuté v zákone o DPH, v zákone o účtovníctve. Pečiatka je potom zbytočná.
    ohľadne ZP a SP pozri tu: http://www.porada.sk/t68721-kniha-za...ohladavok.html

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Pečiatka byť nemusí.
    Akože nemáš nič, z čoho by vyplýval záväzok ? Ak je to poistné za zamestnancov, máme výkazy, mzdové listy ...., ak je to poistné za SZČO ,sumy poistného sa odvíjajú od vymeriavacieho základu, ktorý sa pre SP počíta z údajov v daňovom priznaní, pre ZP v ročnom zúčtovaní .

    mirotn je offline (nepripojený) mirotn

    mirotn
    ja totiž ešte len od septembra začínam, tak mám len to čo mi dali na lístočku zo SP, to daňové sa ma teda týka až ďalší rok?Ďakujem za rady

    blok z ERP a záväzok voči SP a ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.