Zavrieť

Porady

preplatenie zdravotnej prehliadky

zamestnavatel ma poslal na kurz vodič vysokozdvižného vozíka,musel som absolvovať zdravotnú prehliadku a chcel by som vedieť či mám nárok na preplatenie nákladov,ktoré mi vznikli
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Podľa §19, odst.2 písm.c) bod 2 zákona 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov sa za daňové výdavky považujú náklady na starostlivosť o zdravie zamestnancov v rozsahu ustanovenom osobitnými predpismi, a aj na vlastné zdravotnícke zariadenia. Osobitnými poredpismi sú napr. Zákonník práce č.65/1995 Zb. v znení neskorších predpisov, zákon č. 355/2007 Z.z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov, tiež zákon 124/2006 Z.z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci v znení neskorších predpisov.
    Teda zamestnávateľ je povinný zabezpečiť posudzovanie zdravotnej starostlivosti na základe lekárskych preventívnych prehliadok aj pred uzatvorením pracovnoprávneho vzťahu.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Vidím, že som odpovedala zbytočne, len sa pýta.. - no a potom?! No, čo už. Asi sa nudil, otázku zadal na viaceré stránky...

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Nevdak svetom vladne. Ale nebud smutna, vrati sa Ti to niekde inde a od niekoho ineho.

    preplatenie zdravotnej prehliadky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.