Zavrieť

Porady

Sprostredkovanie predaja nehnuteľnosti a DPH SÚRNE

Veľmi pekne chcem poprosiť o radu toho, kto sa vyzná v danej problematike.

Medzi moje hlavné predmety činnosti/živnostník/ patria marketingové a reklamné služby - kvôli kt. som sa musela stať platcom DPH/aby som bola konkurencieschopná/. Zároveň mám uzatvorenú Zmluvu o obchodnom zastúpení, kt . zahŕňa sprostredkovanie poistenia, úverov a predaja nehnuteľností.
Moje doterajšie príjmy plynú len z marketingových služieb, kde sa DPH musí uplatňovať a provízie zo sprostredkovania poistenia, teda príjmy oslobodené od DPH. Moja účtovníčka tvrdí, že v daňovom priznaní musím všetky moje príjmy uplatňovať, akoby neboli od DPH oslobodené, teda aj tie, kt. dľa zákona sú a že nemôžem použiť výpočet koeficientu.
Podľa mňa je to však nelogické. Podotýkam , že provízne listy sú mi vystavované s DPH.
Veľmi pekne prosím o radu v tomto prípade, lebo doteraz sa mi nevedel nikto jasne vyjadriť, ani daňováci ani účtovníci. Blíži sa ďalší termín podania priznania k DPH a ja nie som ochotná platiť to, čo nie je zákonom stanovené a povinné.

ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Sprostredkovanie predaja nehnuteľnosti a DPH SÚRNE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.