Zavrieť

Porady

Analytická evidencia odberateľov a dodávateľov

Krásny sobotný deň prajem,

potreboval by som poradiť, či je potrebné viesť analytickú evidenciu pre účty 311 a 321? Viem, že z jednej strany podľa §4 treba členiť podľa jednotlivých veriteľov a dlžníkov, ale na druhej strane z evidencie faktúr je hneď jasné, čo nie je ešte uhradené. Takže je problém, ak sa všetky pohľadávky a záväzky rovno účtujú na 311 a 321?

Ďakujem za pomoc!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Analytiku si každý spraví tak, ako mu vyhovuje. Ja mám an.len pre tuzemsko a zahraničie (knihy faktúr tiež pre tuz.a zahraničie zvlášť)a keď si chcem pozrieť neuhradené fa len u konkrétneho obch.partnera (saldo), vyberiem si ho v knihe faktúr cez filter.
    Naposledy upravil Paula : 14.05.05 at 08:55

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ja účtujem tak isto ako Paula - tuzemsko a zahraničie, saldokonto vypárujem podľa symbolu, a v knihe faktúr vytriedim podľa obchodného partnera. Poskytnuté a prijaté preddavky už vediem analytickú evidenciu podľa partnerov.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja si robim analytiku jednak podla tuzemskych a zahranicnych odberatelov a dodavatelov, ale aj podla povahy faktury /tovar, sluzba/. Zakaznikov mam ocislovanych. Napr. faktura za tovar pre zahranicneho odberatela ma ucet 311310, pre tuzemskeho 311110, za sluzbu 311390, 311190. Obdobne aj v ucte 321.
    Naposledy upravil durisovad : 14.05.05 at 19:55

    Analytická evidencia odberateľov a dodávateľov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.