Zavrieť

Porady

likvidácia nepojazdneho auta

ahojte chcel by som sa opytať ako odhlasiť auto ktore je naburane ale oprava na nom je neekonomicka a chcel by som potom auto rozpredat na nahradne diely, ale hlavne aby som uz neplatil zakonnu poistku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    k.i.n.o. je offline (nepripojený) k.i.n.o.

    k.i.n.o.
    Anie Pozri príspevok
    Dakujem za radu a dufam, ze sa mi to tym cestnym prehlasenim podari vyriesit.
    Neporadím ti, čím máš argumentovať, čo na tvoj prípad hovoria predpisy. Ja len z vlastnej skúsenosti. Auto - totálna škoda - sme dali zlikvidovať, ale bez papiera. Pri pokuse odhlásiť ho od nás pýtali doklad o zlikvidovaní oprávneným subjektom, ten sme ale nemali. Hľadali sme riešenie, dokonca nám bol potrebný doklad ponúknutý za "poplatok", touto cestou sme ale nechceli ísť. Nakoniec stačilo rukou písané prehlásenie o likvidácii na ich (DI) tlačive a auto nám odhlásili z evidencie. Do toho dátumu sme doplatili PZP.
    Držím palce.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Roby-18 Pozri príspevok
    ahojte chcel by som sa opytať ako odhlasiť auto ktore je naburane ale oprava na nom je neekonomicka a chcel by som potom auto rozpredat na nahradne diely, ale hlavne aby som uz neplatil zakonnu poistku.
    http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...ype=-1&aid=161

    Musíš mať potvrdenie od osoby, ktorá likviduje alebo recykluje vozidlá. Už sa nedá len tak odhlásiť vozidlo - aby nezostalo len tak stáť volakde na parkovisku.
    Marek Kajo zdravim tak co uz problem mas vybaveny?
    arizona myslis, ze cakal 5 rokov od zadani otazky na teba?

    Anie je offline (nepripojený) Anie

    Anie
    Vedel by mi niekto poradit s problemom ako odhlasit auto, ktore uz bolo pred 3 rokmi odovzdane do srotu, cize auto a ani znacky uz neexistuju ale doklady k vozidlu existuju.Da sa z tohto problemu nejako dostat?Zakony sa odvtedy zmenili a neviem ako mam dokazat,ze auto uz bolo davno zlikvidovane i ked chyba bola,ze nebolo odhlasene.Prosim o radu......

    k.i.n.o. je offline (nepripojený) k.i.n.o.

    k.i.n.o.
    Anie Pozri príspevok
    Vedel by mi niekto poradit s problemom ako odhlasit auto, ktore uz bolo pred 3 rokmi odovzdane do srotu, cize auto a ani znacky uz neexistuju ale doklady k vozidlu existuju.Da sa z tohto problemu nejako dostat?Zakony sa odvtedy zmenili a neviem ako mam dokazat,ze auto uz bolo davno zlikvidovane i ked chyba bola,ze nebolo odhlasene.Prosim o radu......
    Policajtom by malo stačiť čestné prehlásenie, že auto bolo "ekologicky" zlikvidované a odhlásia ti ho. Len problém je, že doteraz si mal platiť zákonnú poistku, ak si neplatil a auto bolo v evidencii, budeš asi musieť doplatiť.

    Anie je offline (nepripojený) Anie

    Anie
    Dakujem za radu a dufam, ze sa mi to tym cestnym prehlasenim podari vyriesit.Co sa tyka toho doplatenia poistneho - co uz ked su zakony take a clovek si vacsinou za chyby musi riadne zaplatit.Este raz dakujem

    likvidácia nepojazdneho auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.