Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ekopo Pozri príspevok
    DPH sa vo všeobecnosti zaokrúhluje na 10 hal.
    Vieme to podložiť aj §§? Totiž toto potrebujem aj ja s odvolávkou na zákon.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    smith Pozri príspevok
    Vieme to podložiť aj §§? Totiž toto potrebujem aj ja s odvolávkou na zákon.
    Zaokruhľujeme takto:
    § 26 Zákona o dph (3) Daň vypočítaná pri dodaní tovaru, dodaní služby a nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa zaokrúhľuje na desaťhaliere do 0, 05 Sk smerom nadol a od 0, 05 Sk vrátane smerom nahor.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    ekopo Pozri príspevok
    DPH sa vo všeobecnosti zaokrúhluje na 10 hal.
    smith Pozri príspevok
    Vieme to podložiť aj §§? Totiž toto potrebujem aj ja s odvolávkou na zákon.
    preto som odpovedal vo "všeobecnosti", pretože v zákone o DPH nie je uvedené zaokrúhlovanie DPH v tuzemsku (na tuzemské dodávky) a vo všeobecnosti takmer všetky DPH na dokladoch sú zaokrúhlené na 10 hal.
    Onedlho to bude aj tak pasé......

    Tweety Pozri príspevok
    Zaokruhľujeme takto:
    § 26 Zákona o dph (3) Daň vypočítaná pri dodaní tovaru, dodaní služby a nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa zaokrúhľuje na desaťhaliere do 0, 05 Sk smerom nadol a od 0, 05 Sk vrátane smerom nahor.
    paragraf hovorí o zaokrúhľovaní pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu (nielen o tom)
    Naposledy upravil ekopo : 23.10.08 at 18:34 Dôvod: škrt + zátvorka

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ekopo Pozri príspevok
    preto som odpovedal vo "všeobecnosti", pretože v zákone o DPH nie je uvedené zaokrúhlovanie DPH v tuzemsku (na tuzemské dodávky) a vo všeobecnosti takmer všetky DPH na dokladoch sú zaokrúhlené na 10 hal.
    Onedlho to bude aj tak pasé......



    paragraf hovorí o zaokrúhľovaní pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu
    Aj.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tweety Pozri príspevok
    Zaokruhľujeme takto:
    § 26 Zákona o dph (3) Daň vypočítaná pri dodaní tovaru, dodaní služby a nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa zaokrúhľuje na desaťhaliere do 0, 05 Sk smerom nadol a od 0, 05 Sk vrátane smerom nahor.
    Ďakujem veľmi pekne. Paragraf poznám, len som mal dilemu ako to čítať. Či sa vzťahuje len na dodanie z iného čl.štátu, alebo aj na tuzemské plnenie. Teda či aj alebo a.

    Lebo už ma nebaví účtovať fa., ktoré sú vystavené s dph na haliere. Môj program automaticky zaokruhluje podľa tohto paragrafu, a potom mám problém.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Vydrž ešte ten jeden štvrťrok, potom to už bude na centy - bez zaokrúhľovania.

    Spravne zaokruhlovanie DPH na VPD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.