Zavrieť

Porady

Nadmerný odpočet a kontrola

Firma má kontrolu na DPH,bol tam nadmerný odpočet, jedná sa o vývoz a pracovníčka DU povedala,že to ešte potrvá,lebo si musia vyžiadať doklady zo zahraničia.Viete mi niekto povedať koľko to asi môže trvať,kto má s tým už skúsennosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Ja som mala tiež NO a kontrolu, tiež si žiadali doklady zo zahraničia a trvalo to cca dva mesiace

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Jednu kontrolu som mala asi mesiac a druhú viac ako tri mesiace. Len ich netreba súriť, treba čakať, bude to dobre. Držím palce

    daniver je offline (nepripojený) daniver

    daniver
    m.hladka Pozri príspevok
    Jednu kontrolu som mala asi mesiac a druhú viac ako tri mesiace. Len ich netreba súriť, treba čakať, bude to dobre. Držím palce
    prosím Vás a aké doklady si žiada daňový úrad zo zahraničia. Vaše faktúry ktoré ste odberateľovi fakturovala? budem rada ak mi odpoviete, pomôže mi to. ďakujem.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    daniver Pozri príspevok
    prosím Vás a aké doklady si žiada daňový úrad zo zahraničia. Vaše faktúry ktoré ste odberateľovi fakturovala? budem rada ak mi odpoviete, pomôže mi to. ďakujem.
    áno

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Nie vždy si DU robí krížovú kontrolu so zahraničím. Ja som teraz absolvovala DK u firmy, ktorá mala dodanie do iného čl.štátu vo výške cca 4 mil. Sk, odpočet bol cca 400 tis. Sk. V piatok som im dala doklady a dnes volali, že všetko O.K., dnes bude aj protokol na podpis. Takže firma dostane vrátený odpočet ešte skôr ako 25.11.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    To je pravda, ale v zadaní otázky je, že DU si chce vyžiadať doklady zo zahraničia a preto bude kontrola trvať dlhšie.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ilona Pozri príspevok
    To je hrozné,z kadial teraz nabrať na nákup,jedine pozastaviť obchod.
    Dosť zaujímavé, ak celé fungovanie firmy je postavené na peniazoch z nadmerného odpočtu. Snáď odberatelia zaplatili za tovar.

    Monikov je offline (nepripojený) Monikov

    SZČO účtovník Monikov
    Mala som DK s kontrolou dokladov v EU (Nemecko, Rakúsko). Jednalo sa o dovoz nákladných áut. Ukončená bola po 3,5 mesiacoch s tým, že si kontrolóri aj fyzicky skontrolovali autá. Nemec akurát pýtal čestné prehlásenie o tom, že autá boli dovezené a prihlásené na území SR. Ináč z našej strany bolo všetko bolo v poriadku.

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Pozri § 15 z 511/1992 Zb.
    (17) Správca dane ukončí daňovú kontrolu do šiestich mesiacov odo dňa jej začatia. Orgán najbližšie nadriadený správcovi dane môže lehotu uvedenú v prvej vete v zložitých prípadoch pred jej uplynutím primerane predĺžiť, najviac však o šesť mesiacov, a ak ide o daňovú kontrolu zahraničných závislých osôb, ktoré vyčísľujú rozdiel základu dane podľa osobitného zákona, 6eg) najviac o 12 mesiacov. Ak vykonáva daňovú kontrolu orgán podľa odseku 15, príslušným orgánom na predĺženie lehoty je ministerstvo.

    daniver je offline (nepripojený) daniver

    daniver
    m.hladka Pozri príspevok
    áno
    pytala som sa to preto,lebo som na faktúru do zahraničia za služby zabudla napísať odvolávku na smernicu že dph je povinný platiť odberateľ. Faktúru som vystavyla v eurách bez dph. Musím teraz vystaviť znovu faktúru a odoslať na výmenu? alebo stačí ak si na svoju kopiu dopísem odvolávku. prosím o radu.ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.