Zavrieť

Porady

Nadčas - povinnosť preplatiť alebo NV .

Ak zamestnávateľ má zamestnanca , ktorý má v určitom mesiaci nadčasy , je povinný ich preplatiť , alebo môžu sa dohodnúť na náhradnom voľne ??? Já si myslím , že pokiaľ súhlasia obidve strany , tak môže byť aj NV . Ale ako má písať dochádzku s nadčasom alebo bez / v prípade že si vyberie zamestnanec NV/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    Ahoj Zituš ! My to robíme tak, že na dochádzke máme presne 8 hodín tak ako má byť a zamestnanec si vyberie náhradné voľno. Sme firma ktorá má len 11 zamestnancov tak sa to dá .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ďakujem aj já som to tak zaviedla , ale mám z toho guláš , lebo ten zamestnanec nám dopísal celú dochádzku , kde si vyčísloval NV a nevyzerá to dobre , musím to prepísať .

    Ako potom takémuto zamestnancovi napasovať diéty ak pracuje mimo pracoviska , aby to sedelo s dochádzkou ???

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    Presne takýto prípad som mala tento mesiac. Pol mesiac bol v dielni a pol mesiaca na montáži. Na výplatnej páske som mu dala normálne odpracovných 168 hodín za apríl a ostatné mu doplatí šéf na ruku. Naši zamestnanci si píšu svoju dochádzku no keď ja robím mzdy tak si ju urobím po svojom s tým, že im dávam len po 8 hodín.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Miriza , aby bol zamestnanec spokojný , tak diéty dostane preplatené , ale musím spraviť dva spôsoby a z nich si vybrať :

    - diéty vyplatiť a nezaúčtovať ???!!!

    - alebo napasovať v rámci dochádzky - čiže spraviť dve dochádzky a dve vyučtovania SC ???!!!

    Čo na to povieš ?

    Vieš já mzdy nerobím , máme na to externú mzdárku , ale tieto podklady ako je dochádzka , to jej já odovzdávam a kvôli tomuto zamestnancovi máme každý mesiac len problémy ,čo on s tou dochádzkou dokáže porobiť !

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    Asi diéty vyplatiť z nejakých bočných peňazí ak sa ti dá. My to robíme takto ale ako som už spomínala máme len 11 zam. neviem ako to riešia väčšie firmy.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Miriza ďakujem .

    Jura je offline (nepripojený) Jura

    Jura
    Keď pozriem výklad § 97 ZP - práca nadčas je práca vykonávaná zamestnancom na
    príkaz zamestnávateľa alebo s jeho súhlasom nad určený týždenný prac. čas vyplý-
    vajúca z vopred určeného rozvrhnutia pracovného času a vykonávaná mimo rámca
    rozvrhu pracovných zmien.

    katika je offline (nepripojený) katika

    katika
    A ako sa zapisuje do dochádzky ten, čo ide na pracovnú cestu. Lebo on v podstate vo firme nie je tak neviem, či sa to má do dochádzky zapisovať alebo nie.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ak ide von na pracovnú cestu tak v dochádzke by mali byť napísané hodiny od do a kde sa zdržiaval , v akom meste . Aspoň to tak píšeme , aby bolo jasné pri vyučtovaní CP , že za čo má nárok na diéty a ostatné výdavky .

    Peťo je offline (nepripojený) Peťo

    Peťo
    Pre Zita 5 , k prvotnej otázke o možnosti čerpania náhradného voľna za prácu nadčas, pozri § 121 ods. 1 ZP. Pekný deň.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Peťo
    Pre Zita 5 , k prvotnej otázke o možnosti čerpania náhradného voľna za prácu nadčas, pozri § 121 ods. 1 ZP. Pekný deň.
    Peťo díky .

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    A prečo nemáte v prac. zmluve zakotvené aj §121 ods.2 , veľa to rieši a zaviedla som to aj u nás.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.