Zavrieť

Porady

Ako a koľo platit ?

dobrý deň,

začínam podnikať so svojím webom a začnem si pravdepodobne zárabať asi 20000 sk za mesiac (príklad) , chcel som sa spýtať ako z toho odvediem daň , koľko treba , kedy to treba , kde a všetko o tom mi prosím napíšte , nie som firma ani nič takého.

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ponikatelia podávajú daňové priznanie 1x ročne a to do 31.03. V tomto daňovom priznaní uvedú svoje príjmy a výdavky, uvedú odpočítateľné položky a sami si daň vypočítajú.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    V každom prípade vykonávaš sústavnú činnosť za účelom dosahovania zisku, čiže nejskôr si vybav živnostenský list.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Braňo Pozri príspevok
    V každom prípade vykonávaš sústavnú činnosť za účelom dosahovania zisku, čiže nejskôr si vybav živnostenský list.
    Braňo, ja som predpokladala, že zadávateľ vlastní aspoň ŽL keď v úvode svojho príspevku píše, že začína podnikať....

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    A na základe čoho chceš potom podnikať? ŽL si musíš vybaviť.

    dooker je offline (nepripojený) dooker

    dooker
    no ja mám webstránku proste a mal by som si zarábať pravidelne mesačne na reklame za ktorú mi bude platit jedna firma , ta firma najskor ziskava firmy ktore chcu reklamu a potom este kto ich bude zobrazovať tie reklamy , lenže je tu taký problem ja mam len 15 ale v podstate to bude na otca on sa vola tak isto a všetko ale on tiež neni živnostník , on je normálne zamestnaný , takže ako na to pls poradte , ešte som nedostalžiadnu platbu ani nič , tie platby by sa mohli pohybovať mesačne asi v sume 20000 sk podľa prepočtov ak tam budú firmy ktoré chcu reklamu a ak budem mať aspoň takú návštevnosť stránky ako mam teraz.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    ...musí si otec založiť živnosť, bez nej by to bolo neoprávnené podnikanie

    Živnosť
    § 2

    Živnosťou je sústavná činnosť prevádzkovaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku a za podmienok ustanovených týmto zákonom.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    ..prečítaj si tento článok, kedy "nemusíš" mať živnosť /čo ale nie je Tvoj prípad/ a čo Ťa čaká ak by si neoprávnene podnikal.

    http://www.etrend.sk/podnikanie/fire...sti/40284.html

    dooker je offline (nepripojený) dooker

    dooker
    Takže už som o tom hovoril aj s otcom a že tam by ma zaujímalo že akú živnosť si k tomu treba založiť a že ke už robí murára ale ne ako živnostník ale píše daňové priznanie s daňovníčkou čo mu s tým pomáha že ci sa to nedá cez to ,, čo si o tom myslíte?

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    dooker Pozri príspevok
    Takže už som o tom hovoril aj s otcom a že tam by ma zaujímalo že akú živnosť si k tomu treba založiť a že ke už robí murára ale ne ako živnostník ale píše daňové priznanie s daňovníčkou čo mu s tým pomáha že ci sa to nedá cez to ,, čo si o tom myslíte?
    robí murára - ako zamestnanec???
    Prečo robí daňové priznanie sám????

    dooker je offline (nepripojený) dooker

    dooker
    nerobí ho sám ale daka daňovníčka tej firmy kde pracuje ale akoze s ním, ja nevim prečo , len som sa pýtal na to či môže mat aj ŽL a aký alebo či sa to nedá cez to čo odvádza tam.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.