Zavrieť

Porady

predaj tovaru

ak nakupim tovar z EU bez DPH (samozdanenie) a chcem ho predat v tuzemsku, musim na neho naratat 19% dan.... alebo existuju aj nejake vynimky? minule mi totiz poslali z jednej firmy opravenu fakturu (ide o tuzemsku firmu, platca DPH) v ktorej uz DPH nefigurovalo (ta predosla bola aj s danou) a odovodnili to tym, ze dany tovar bol nakupeny v Nemecku tak nam ho vyfakturovali bez DPH...

dakujem za kazdu radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway

    doplním svoj názor

    vanilka Pozri príspevok
    ak nakupim tovar z EU bez DPH (samozdanenie) a chcem ho predat v tuzemsku, musim na neho naratat 19% dan.... samozrejme že áno
    alebo existuju aj nejake vynimky? nie
    minule mi totiz poslali z jednej firmy opravenu fakturu (ide o tuzemsku firmu, platca DPH) v ktorej uz DPH nefigurovalo (ta predosla bola aj s danou) a odovodnili to tym, ze dany tovar bol nakupeny v Nemecku tak nam ho vyfakturovali bez DPH...toto som dosť dobre nepochopila, skús dať viac info...

    dakujem za kazdu radu

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    k tomu prvemu pripadu: a ak by sa dany tovar predal nie cez fakturu ale cez kupno-predajnu zmluvu? moj byvaly sef to tak robil..hoci islo len o pouzity tovar..co vy nato? kupujuci je fyzicka osoba nie SZCO ani podnikatel

    a k tej fakturke: prva faktura bola vystavena v EUR aj s DPH, je to tuzemska firma, je platcom...a potom mi chlapik z firmy volal, vraj chce opravit povodnu fakturu lebo mu jeho uctovnicka povedala, ze tu fakturu mal vystavit bez DPH lebo tovar bol dodany z Nemecka...tak mi poslal novu fakturu bez DPH... ale mne sa to nezda

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Nezálaží na tom kto je kupujúci...
    platca DPH svoje výstupy proste zdaňuje DPH-čkou (okrem výnimiek samozrejme) ale ak ide o klasický nákup tovaru z EU a následný predaj v SR v tvojom prípade mu nepomôžu žiadne zmluvy - proste s DPH

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    A ten druhý prípad, neviem, či to správne chápem ...
    Niekto nakúpi tovar v EU dovezie do SR, urobí samozdanenie, lebo spĺňa podmienky ... tento tovar už dovezený na slovensko ide predávať ďalej - tu už nepozeráme odkiaľ tovar pochádza, kde bol vyrobený, raz je už na slvovensku a hotovo, predáva ho predsa slovenský platca DPH - takže určite s DPH
    Zaujímavé, na čo všetko tí podnikatelia neprídu - Zákon o DPH si vykladám ako mi pasuje. To by sa hodilo do témy Perličky účtovnej kancelárie

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    takže

    [quote=vanilka;856477]k tomu prvemu pripadu: a ak by sa dany tovar predal nie cez fakturu ale cez kupno-predajnu zmluvu? nepomôže, každý predávaný tovar platca DPH musí fakturovať v tuzemsku s DPH
    moj byvaly sef to tak robil..hoci islo len o pouzity tovar..co vy nato? kupujuci je fyzicka osoba nie SZCO ani podnikatel ak už bol platca DPH tak by mal rýchlo podať dodatočné DPH priznania a daň odviesť, lebo mu stále rastú penále na neodvedenej DPH

    a k tej fakturke: prva faktura bola vystavena v EUR aj s DPH, je to tuzemska firma, je platcom...a potom mi chlapik z firmy volal, vraj chce opravit povodnu fakturu lebo mu jeho uctovnicka povedala, ze tu fakturu mal vystavit bez DPH lebo tovar bol dodany z Nemecka...tak mi poslal novu fakturu bez DPH... ale mne sa to nezda tak to sa ti veru správne nezdá, pri predaji (výstupe) ťa nezaujíma odkiaľ si tovar kúpil ale komu a kde ho predáva a podľa toho s alebo bez DPH, a pri predaji v tuzemsku jednoznačne s DPH, určite by som im zavolala a pýtala faktúru s DPH.[/quote]

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.