Zavrieť

Porady

výmena SKK na EURO

Dobry den, chcela by som sa spytat, ako to bude s vymenou peňazí v pokladni k 1.9.2008 na EURO? Bude k tomu potrebny aj doklad zo zmenárne alebo banky? Pretoze mi ide len o uctovne vycistenie... fyzicky tiez peniaze nepotrebujem.

Dakujem za skoru odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    heles Pozri príspevok
    Dobry den, chcela by som sa spytat, ako to bude s vymenou peňazí v pokladni k 1.9.2008 na EURO? Bude k tomu potrebny aj doklad zo zmenárne alebo banky? Pretoze mi ide len o uctovne vycistenie... fyzicky tiez peniaze nepotrebujem.

    Dakujem za skoru odpoved
    ako "výmena peňazí" súvisí s dátumom 1.9.2008 ?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    heles Pozri príspevok
    Dobry den, chcela by som sa spytat, ako to bude s vymenou peňazí v pokladni k 1.9.2008 na EURO? Bude k tomu potrebny aj doklad zo zmenárne alebo banky?
    Ak nastane účtovná operácia, túto dokladujeme účtovným dokladom ... z tohto priamo, alebo nepriamo (napr. z príloh) má vyplývať o aký účtovný prípad ide.
    heles Pozri príspevok
    Pretoze mi ide len o uctovne vycistenie... fyzicky tiez peniaze nepotrebujem.
    Účtovné vyčistenie? A peniaze nepotrebujete? Tak zrejme žiadny účtovný prípad nevznikol. Nechajte majetok v podobe, v akej sa nachádza a riadne zinventarizujte. Ďalej platí generálny zákon a podmienky výmeny SKK (sťahovanie z obehu).

    invest je offline (nepripojený) invest

    invest
    v januári zoberieš konečný zostatok na pokladni a vymeníš ho v banke za EUR na čo dostaneš doklad.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    gappa Pozri príspevok
    a ten doklad z banky sa zauctuje ako co?
    To sa zaúčtuje ako výmena SKK na EUR. Pokladňa SKK tak zostane nulová a vytvoríš si pokladňu na EUR. 261/211AE a potom 211AE/261.

    MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

    MILKA58
    Pozrime na to aj reálne. SZČO alebo jednoosobová s.r.o. predsa určite nemá oficiálne pokladňu, stačí, že mu to sedí účtovne. A čo v takom prípade? Predpokladám, že takého osoby určite nebudú v banke meniť presnú sumu, aký je stav v pokladni. Aj v marci sa ozvú tzv.igelitkári a tí tiež asi nebudú mať doklady o výmene peňazí v presnej výške.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Pokiaľ tí "igelitkári" sú SZČO, zaúčtuješ výber podnikateľa. Horšie to je s právnickými osobami, ktorí budú musieť mať "oficiálnu pokladňu" zhodnú so skutočnou. Ako inak by robili inventarizáciu pokladničnej hotovosti (a to až 4x ročne)? Či sa nevhodne pýtam?

    http://www.porada.sk/821994-post80.html

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    no ja mam podobny pripad.j uctujem 2 firmy, 1 SZCO, jednoduch.ucto a 1 s.r.o. podvoj. v oboch firmach nesedi stav pokladne uctovne s realom. na pokladni su peniaze len fiktivne, aj v s.r.o. ich ma v rukach konatel ako jedina osoba vo firme, takze tiez to budem musiet urobit len papierovo, lebo fyzicka vymena nebude. este som rozmyslala, ze to spravim v roku 2008 cez 365 ako pozicku konatelovi, ktoru potom vrati v r. 2009 v eurach

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Pôžičku voči konateľovi odporúčam na MD 355

    MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

    MILKA58
    Ďakujem za tip, tiež to budem musieť urobiť len papierovo. A zrejme nás takých bude viac.

    SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

    SILVIA54
    Ahojte,chcem sa opýtať: ako zaúčtovať výmenu slovenských korún na eurá? zobrala som všetky slovenské koruny čo mi zostali v pokladni a bola som ich vymeniť za eurá.doklad z banky mám.tieto peniaze už sú v tejto pokladni,lebo slovenská pokladňa sa mi automaticky zmenila na eurovú a zostatok zo slovenskej sa mi preúčtoval.Operácia v banke bola mimo výberu alebo vkladu.mám to vôbec nejako zaúčtovať?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ja by som to zaúčtovala takto (AÚ uvádzam "ríkladmo"):
    pokladňa Sk 211 100
    pokladňa € 211 000

    Zostatok Sk........... 261/211 100
    Príjem v € ............. 211 000/261

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    yukaya Pozri príspevok
    neviete ci sa daju este slovenske koruny (bankovky) zamenit na EURA? a kde?
    Dá sa v NBS:

    Národná banka Slovenska vymieňa slovenské bankovky a slovenské mince v súlade s

    • § 3, 4 a 6 zákona č. 659/2007 Z.z. o zavedení meny euro v Slovenskej republike a o zmene a doplnení niektorých zákonov
    • podľa § 2 až 5 vyhlášky Národnej banky Slovenska č. 465/2001 Z.z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o postupe pri prijímaní zákonných peňazí a pri nakladaní s nimi a podrobnosti o poskytovaní náhrad za necelé bankovky alebo za inak poškodené bankovky a mince v znení vyhlášky Národnej banky Slovenska č. 607/2008 Z.z a v znení vyhlášky Národnej banky Slovenska č. 11/2011 Z.z..
    • zákonom č. 297/2008 Z.z. o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti a o ochrane pred financovaním terorizmu a o zmene a doplnení niektorých zákonov


    Obdobia výmeny:


    http://www.nbs.sk/sk/bankovky-a-minc...venskych-minci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.