Zavrieť

Porady

Prijatá záloha nezdanená

ahojte, poradí mi niekto čo môžem urobit...
prijala som zálohu ale nevystavila daňový doklad, teraz už je takmer 3 mesiace po prijatí zálohy. Nevie niekto či sa to dá urobiť inak ako dodatočným danovým priznaním, nejaká zmluva o dielo, niečo čokolvek len aby som nemusela opravovať DPH. Ozaj robím jednoduché účto. dakujem za info.... gerapa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    gerapa Pozri príspevok
    ahojte, poradí mi niekto čo môžem urobit...
    prijala som zálohu ale nevystavila daňový doklad, teraz už je takmer 3 mesiace po prijatí zálohy. Nevie niekto či sa to dá urobiť inak ako dodatočným danovým priznaním, nejaká zmluva o dielo, niečo čokolvek len aby som nemusela opravovať DPH. Ozaj robím jednoduché účto. dakujem za info.... gerapa
    Tu už pomôže len to DDP.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    gerapa Pozri príspevok
    ahojte, poradí mi niekto čo môžem urobit...
    prijala som zálohu ale nevystavila daňový doklad, teraz už je takmer 3 mesiace po prijatí zálohy. Nevie niekto či sa to dá urobiť inak ako dodatočným danovým priznaním, nejaká zmluva o dielo, niečo čokolvek len aby som nemusela opravovať DPH. Ozaj robím jednoduché účto. dakujem za info.... gerapa
    A odvtedy nedošlo k vyúčtovaniu zálohy? Ak áno, vyúčtovanie bolo v rovnakom zdaňovacom období ako prijatie zálohy?

    gerapa je offline (nepripojený) gerapa

    gerapa
    došlo k vyúčtovanie, ale nebolo to v rovnakom zdaňovacom odbobí, ale o dva mesiace neskôr... je nádej že nemusím to ddp??? lebo ak nie musela by som robiť ddp na dva mesiace ??
    gerapa

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    gerapa Pozri príspevok
    došlo k vyúčtovanie, ale nebolo to v rovnakom zdaňovacom odbobí, ale o dva mesiace neskôr... je nádej že nemusím to ddp??? lebo ak nie musela by som robiť ddp na dva mesiace ??
    gerapa

    V tomto prípade ťa DDP neminie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    smith Pozri príspevok
    V tomto prípade ťa DDP neminie.
    Áno, pretože dátumom prijatia zálohy vznikla podľa § 19 odst. 4 Zákona o dph daňová povinnosť.

    gerapa je offline (nepripojený) gerapa

    gerapa
    Práve to je ten problém, že záloha bola vložená na účet a presne definovaná na čo v hodnote 50000,- Sk. Ako by sa dala zlikvidovať záloha. Vrátiť v hotovosti, alebo ako ste to mysleli..??

    Prijatá záloha nezdanená

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.