Zavrieť

Porady

Odvod poistného

Včera som dala dotaz ohľadne odvodu poistného, ale nakoľko som neuviedla všetky údaja, takže prosím o radu: zamestnanec pracoval od 1.10 do 7.10. Odpracoval 31 hodín, hodinová sadzba ja 46,6, teda minmálne mzda. Na zvyšných 9 hodín mal by mať neplatené voľno. Keďže neplatené voľne nebolo celý deň bolo v priebehu tých piatich odpracovných dní tak po 1 až 2 hodinách neprerušovala som mu sociálne poistenie. Dúfam, že to som urobila správne. A teraz otázka, aký vymeriavací základ má byť na sociálne a zdravotné poistenie? DO ZP asi 1864,- Sk teda 46,6*40 h, poistené musím odviesť aj z neplateného voľna a čo sociálka? Je postup do zdravotnej poisťovne správny? Prosím poraďte mi!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mendelina je offline (nepripojený) mendelina

    mendelina
    radšej by som prijala radu ohľadne uvedeného problému ako radu či mám alebo nemám zakladať novú tému

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    mendelina Pozri príspevok
    radšej by som prijala radu ohľadne uvedeného problému ako radu či mám alebo nemám zakladať novú tému
    Mendelina,
    Marína Ti chcela iba dobre
    Je lepšie svoj problém rozoberať v jednej téme ako otvárať novú, lebo poraďáci majú pocit, že tento problém je tu už raz rozobratý......a na novo založenú tému väčšinou v takomto prípade nereagujú

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.