Zavrieť

Porady

Nesprávne vyplnené daňové priznanie

Vázení poraďáci, prosím Vás poraďte mi.
Známa pracujúca v zahranici má zle vyplnené daňové priznanie. Daňový úrad jej poslal list, ktorý nemože osobne prevziat a jej mame ho nechcú dať. Telefonicky sa kontaktovala s DÚ. Neboli ochotní jej objasniť, kde urobila chybu. Jedine čo jej povedali, že ak si nevyzdvihne list do 15 dní celú záležitosť posunú exekútorovi. Známa potrebuje získať čas, lebo sa nemôže momentálne uvolniť z práce a prísť na Slovensko. Ak pošle podľa seba upravené DP a nebude znovu v poriadku, ako bude postupovať Daňový úrad? Bude žiadať opäť o opravu? Alebo pristúpi rovno k exekúcii?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Prepáč, ale nezdá sa mi, že by DÚ za zle vyplnené DP dával niekoho na exekúciu......Na exekúciu by DÚ mohol dať daňovníka ak nemá zaplatenú daň a nereaguje ani na výzvy. Počas mojej praxe som sa s takýmto prípadom nestretla.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Nechápem dosť dobre ľudí, ktorí odídu na dlhší čas do zahraničia a nesplnomocnia nejakú spriaznenú dušičku na preberanie pošty. Splnomocniť sa dá aj na preberanie zásielok určených do vlastných rúk. Okrem toho sa dá určiť zástuca v daňovom konaní .... §9 Zákona o správe daní a poplatkov .

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Dita08 Pozri príspevok
    Vázení poraďáci, prosím Vás poraďte mi.
    Známa pracujúca v zahranici má zle vyplnené daňové priznanie. Daňový úrad jej poslal list, ktorý nemože osobne prevziat a jej mame ho nechcú dať. Telefonicky sa kontaktovala s DÚ. Neboli ochotní jej objasniť, kde urobila chybu. Jedine čo jej povedali, že ak si nevyzdvihne list do 15 dní celú záležitosť posunú exekútorovi. Známa potrebuje získať čas, lebo sa nemôže momentálne uvolniť z práce a prísť na Slovensko. Ak pošle podľa seba upravené DP a nebude znovu v poriadku, ako bude postupovať Daňový úrad? Bude žiadať opäť o opravu? Alebo pristúpi rovno k exekúcii?
    Ako vie, že ide o zle vyplnené DP, keď nevie obsah listu ?

    Nesprávne vyplnené daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.