Zavrieť

Porady

Vynos r 2007 faktura v r. 2008 - daň z príjmov

ahojte,

ako mam riesit situaciu ked mi teraz dal klient svoje vystavene faktruy a 1/2008 ma text "sluzby za spostredkovanie 12/2007" jasne ze mi to nedal do 31/3/2008 lebo si myslel ze vsak sa to tyka r. 2008 - neviem aky je postup spravny ci to mam dat ako v pripade nakladov ked su z r. 2007 a dostala som ich v roku 2008 ako nedanove tak ci aj vynos mozem dat ako nedanovy, zvysi mi ZD a zdani to tento rok ...alebo prepisat text na fakture? vystavena bola tato fa 10/1/08 suma 41tis. co je dost ...druha strana si to dala urcite do nakladov min. roku

dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    riesenie situacie zavisi od toho, ci klient ma JU alebo PU.

    Ak JU, netreba nic riesit, dolezity je datum uhrady.

    Ak PU, tak dat dodatocne za 2007 a dodanit tuto fakturu a v 2008 dat ako nedanovu. Lebo zmenit text na fakture nie je take jednoduche, pretoze ak faktury odovzdaval, tak s tymto textom a podla toho sa zariadili aj ti jeho klienti a pri podvojnej kontrole vznikne problem.

    tak by som riesila ja
    ahoj diky za radu, a nie je potom daka pokuta za to ...? vravis dodanit a potom v r. 08 na nedanove prijmy tie nahodou nezvysuju zaklad dane? nezdani to dvakrat? nepride mu kontrola ked da opravne?diky kazdemu kto s tym ma skusenosti

    Vynos r 2007 faktura v r. 2008 - daň z príjmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.